lm.pl
LM.pl

Szkolenie oparte na klasach mistrzostwa sportowego w Ślesinie i Kleczewie oferują od najbliższego sezonu Sokół i LKS. Łączą siły by podnieść piłkarski poziom w regionie.

O planach utworzenia szkoły mistrzostwa sportowego w liceum w Kleczewie informowaliśmy już pod koniec czerwca. Projekt się jednak rozwinął, a w piątek prezesi dwóch klubów – Sokoła Kleczew i LKS Ślesin – podpisali umowę o współpracy. Tworzą wspólne struktury szkoleniowe oparte na pracy w szkole.

LM.pl

Jak to ma wyglądać w praktyce? Podopieczni LKS i Sokoła stworzą dwie drużyny występujące w ligach wojewódzkich młodzików starszych i młodszych pod szyldem ślesińskiego klubu. Na bazie tych drużyn w szkole podstawowej w Ślesinie ma zostać utworzona trzyletnia szkoła mistrzostwa sportowego. Następnie zawodnicy mają trafić do tworzonej klasy mistrzostwa sportowego w liceum w Kleczewie i grać w barwach Sokoła w lidze wojewódzkiej. A docelowo – zasilać drużyny seniorów III-ligowego Sokoła. 

Do obu szkół kluby zapraszają również chętnych zawodników z całego regionu. Do klas w szkole podstawowej zgłaszać mogą się uczniowie klasy czwartej, piątej i szóstej, do liceum – uczniowie idący do klasy pierwszej. Najbliższy sezon i rok szkolny mają być bowiem dopiero początkiem długofalowego projektu. 

– Chcemy zapewnić odpowiedni rozwój od skrzata do seniora, by zawodnik był gotowy na III ligę. Jeżeli trafi się rodzynek, który będzie mógł grać wyżej, to wspaniale, będziemy dumni – mówi Łukasz Cichos, trener-koordynator projektu. – Nie ma co ukrywać – nasz powiat jest słaby w piłkę nożną. Ciężko skleić III-ligową drużynę oparta na zawodnikach z regionu. Trzeba podjąć działania by poprawić szkolenie, stworzyć dobre warunki do rozwoju by zawodnicy mogli zasilać drużynę seniorów.

Stworzona w ten sposób struktura ma być autostradą dla zdolnych zawodników z regionu do III-ligowego zespołu. Piłkarze mają być szkoleni według programu Akademii Młodych Orłów i obserwowani od najmłodszych lat przez trenerów: Kamila Sobotę (LKS Ślesin) i Łukasza Cichosa (Sokół Kleczew). To pozwoli później uniknąć problemów z adaptacją w drużynie seniorów. 

Do dyspozycji zawodników będzie łącznie sześć boisk, cztery hale i trzy boiska orlik w obu gminach.
– Możemy pozwolić sobie na bardzo dużo – mówi Kamil Sobota, prezes LKS Ślesin. Kluby uruchomią połączenia busowe dla piłkarzy mieszkających w granicach dwudziestu kilometrów, a w przyszłości, w przypadku rozwoju projektu, może również powstać bursa dla zawodników. 

Ułatwieniem dla zawodników będzie połączenie treningów w klubie z zajęciami szkolnymi. W standardowym modelu piłkarz po szkole idzie na oddzielne treningi do klubu. W przypadku szkoły mistrzostwa sportowego trening klubowy i wychowanie fizyczne w szkole to jedno i to samo, liczba godzin w-f w szkołach mistrzostwa sportowego jest bowiem znacznie wyższa, niż w standardowej klasie. Opiekunem piłkarzy w szkole podstawowej ma być Kamil Sobota, starszych licealistów – Mikołaj Pingot. 

Sokół Kleczew i LKS Ślesin zachęcają chętnych do zgłaszania się do obu szkół. Osobami kontaktowymi są obaj szkoleniowcy – Kamil Sobota (tel. 733 007 047) i Mikołaj Pingot (tel. 509 598 693). 

Tekst:  Bartosz Skonieczny – LM.pl

adminPiłka nożnaLM.pl Szkolenie oparte na klasach mistrzostwa sportowego w Ślesinie i Kleczewie oferują od najbliższego sezonu Sokół i LKS. Łączą siły by podnieść piłkarski poziom w regionie. O planach utworzenia szkoły mistrzostwa sportowego w liceum w Kleczewie informowaliśmy już pod koniec czerwca. Projekt się jednak rozwinął, a w piątek prezesi dwóch klubów...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
131 razy przeczytano