facebook.com/lksslesin

Rok 2020 dla klubu był niezwykle owocny. Pełen sukcesów i rozwoju. Pomimo trudnego okresu, udało się rozpocząć wiele etapów , by podnieść jakość szkolenia dla młodych graczy.


❗SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ŚLESINIE❗
Najważniejszym i najbardziej wyróżniającym nasz klub wydarzeniem, było utworzenie we współpracy z Gminą oraz Szkołą, klas Mistrzostwa Sportowego w Ślesinie dla klas 4, 5,6 oraz 1 liceum w Kleczewie! Jesteśmy jedyną Gminą w Polsce, której się to udało. Jest to wielki sukces dla wszystkich i ogromny rozwój dla młodych piłkarzy.


❗WSPÓŁPRACA Z WARTA POZNAŃ ORAZ SOKOŁEM KLECZEW ❗
Do współpracy z naszym klubem dołączyły się dwa zespoły. Były to Warta Poznań (Ekstraklasa) oraz Sokół Kleczew (III liga). Nawiązanie współpracy ma na celu podniesienie jakości szkolenia, zapoznając się z funkcjonowaniem i strukturami takiego klubu jak Warta Poznań. Mamy możliwość nauki i współpracy z najlepszymi. To dopiero początek owocnej współpracy.


Zaczynając od początku..
Pierwszy kwartał to czas na halowe zmagania. Zawodnicy naszego klubu od początku ruszyli z kopyta, przygotowując się na zimowym okresie przygotowawczym, gdzie codziennie ciężko trenowali. Praca ta dała efekt w postaci dominacji zespołów na halowych turniejach OZPN i zdobycie złota w roczniku 2012,2011, 2010,2008 oraz brązu w 2009.


Nasi zawodnicy mierzyli się także na innych halowych turniejach, notując równie owocne wyniki. Niestety przyszedł czas na wstrzymanie sportu. Wydawać by się mogło, że to wielka tragedia dla każdego zawodnika, jednak nie dla nas. Klub szybko zaczął działać, by zawodnicy nieustannie się szkolili. Młodzi piłkarze, pod instruktażem trenerów online , pracowali indywidualnie tworząc własne treningi na podwórkach. Wykazywali się wielką kreatywnością i dużym zaangażowaniem. Zorganizowany był także konkurs „czucie piłki”. Zawodnicy poprawili panowanie nad piłka i sprawili, ze po powrocie na boisko ich działania były jeszcze szybsze, a zwody bardziej efektywne i efektowne jednocześnie.

Po odmrożeniu sportu klub ruszył z rozmachem. Zawodnicy trenowali zespołowo, indywidualnie, rozgrywali masę meczów kontrolnych, by jak najszybciej wejść na najwyższe obroty. Podczas wakacji uczestniczyli w codziennych treningach, będących przygotowaniem do nowego sezonu oraz dwóch obozach.


Ponadto ważnym aspektem dla naszego klubu był powrót do rozgrywek naszej drużyny seniorów! Był to świetny krok rozpoczynający budowę drużyny, która w przyszłości będzie możliwością gry dla rozwijających się młodych graczy.


Runda jesienna sezonu 2020/2021 była dobra. Zdobyliśmy wiele nowego doświadczenia na szczeblu Wojewódzkim. Zarówno rocznik 2008 jak i 2009 reprezentowali barwy w najwyższej klasie rozgrywkowej swojego rocznika – Liga Wielkopolska. Natomiast ich młodsi koledzy rozgrywali swoje zmagania na szczeblu Okręgowym w tutejszej I lidze, tzw. „Mistrzowskiej”, gdzie grały najlepsze drużyny rocznika. Orlik starszy(2010) po zakończeniu rozgrywek uplasował się na miejscu 2, zaś młodszy (2011) zasiadł na fotelu lidera.


Najmłodsi adepci, czyli nasze żaki to nauka, zabawa i doświadczenie bez presji wyniku. Zawodnicy rozgrywali turnieje bez ligowych tabel i klasyfikacji końcowej.


Piłkarze mają na swoim koncie także dodatkowe osiągnięcia, zarówno indywidualne jak i zespołowe. Zacznijmy od tych drugich:

 • turniej w Poznaniu -r.2010🏆🥇
 • KKS Kalisz Cup r. 2010 🏆🥉, r. 2011🏆🥉
 • turniej ” Ekstra Klasa” r. 2010🏆🥇, r. 2012 (bez Klasyfikacji)
 • D&D Sport Mrągowo 2020 – 2010🏆🥇, 2009,
 • SBG Elite Football Tournament 2010 🏆🥈
 • SBG Jarocin Cup – 2009, 2010, 2011
 • Wisła Płock Cup – 2011
 • turniej Oranje Cup
 • halowe turnieje w rocznikach 2009, 2010, 2012, 2013.
  *Veolia Euro Cup – rocznik 2008, 2009, 2010 🏆🥈 2011🏆🥈, 2012.
  *SBG Gniezno Cup : rocznik 2009, 2010🏆🥈, 2011.
 • Marathon Cup -2011
  Do osiągnięć indywidualnych należy przypisać :
  *powołania do Kadry Wielkopolski rocznik 2009 – Fabiana Smętka oraz 2010 -Mikołaja Matczaka 🔥
 • liczne powołania do Kadry Powiatu w roczniku 2009 oraz 2010. Nasi zawodnicy stanowili niemalże 100% powołanych graczy.
 • liczne nagrody indywidualne zdobywane na Ogólnopolskich turniejach.
 • liczne powołania na konsultacje oraz mecze kontrolne z klubu KKS Lech Poznań,
 • powołania do udziału w projekcie Warty Poznań „Warta Talenciki”
 • Nasi zawodnicy mieli możliwość mierzyć się z takimi drużynami jak np. : Warta Poznań, Legia Warszawa, Lech Poznań, APR Poznań, Elana Toruń, Dragon Pomorze, FC Lesznowola, Zawisza Bydgoszcz, Orły Zielonka, Polonia Leszno, KKS Kalisz, Gol Brodnica, Czarni Pruszcz Gdański, Huragan Wołomin, Warta Gorzów Wielkopolski, Falubaz Zielona Góra i wiele innych. Jak widać po nazwach są to kluby z całej Polski, na których tle nasz klub wypada bardzo dobrze.

 • To tylko część z tego o czym możnaby mówić. Nasz klub prężnie się rozwija. Jesteśmy dumni z tego co osiągnęliśmy i niecierpliwie czekamy na to co przed nami. Mamy wiele pomysłów, które już stawiają pierwsze kroki, a wszystko po to by zapewnić jak największy rozwój młodym piłkarzom. Niewątpliwe nasz klub to najlepsze miejsce na to by się rozwijać.

 • Gratulujemy działaczom, trenerom oraz zawodnikom osiąganych wyników. Czekamy na więcej.

LKS Ślesin

adminPiłka nożnafacebook.com/lksslesin Rok 2020 dla klubu był niezwykle owocny. Pełen sukcesów i rozwoju. Pomimo trudnego okresu, udało się rozpocząć wiele etapów , by podnieść jakość szkolenia dla młodych graczy. ❗SZKOŁA MISTRZOSTWA SPORTOWEGO W ŚLESINIE❗Najważniejszym i najbardziej wyróżniającym nasz klub wydarzeniem, było utworzenie we współpracy z Gminą oraz Szkołą, klas Mistrzostwa Sportowego w...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
144 razy przeczytano