LM.pl

Blisko 5 kg ryb złowił Patryk Zalewski, który zwyciężył podczas III Zawodów Wędkarskich o Puchar Sołtysa Sołectwa Lubomyśle, gm. Ślesin.

Galeria zdjęć Henryka Zajferta.

Dziesięć osób wzięło udział w zawodach, które odbyły się w kategorii dzieci do 15 lat. Młodzi wędkarze przez trzy godziny stali nad stawem w Lubomyślu, starając się złowić jak najwięcej ryb. Ostatecznie z wynikiem 4,97 kg najlepszy okazał się Patryk Zalewski. Drugie miejsce zajął Artur Zalewski, a trzecie – Jakub Wojciechowski. Największa ryba ważyła 0,175 kg i złowił ją Mateusz Lewandowski.

Puchar oraz nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego wręczyli: wicestarosta Władysław Kocaj, burmistrz Ślesina – Mariusz Zaborowski oraz sołtys Lubomyśla – Piotr Czarkowski. Po gratulacjach i nagrodach przyszedł czas na edukację. Spotkanie z dziećmi miał Bogumił Tycz z Koła Łowieckiego „Cyranka”, który wyjaśnił czym jest łowiectwo i etyka łowiecka. Natomiast mł. Asp. Mirosław Lewandowski mówił o bezpieczeństwie nad wodą. Zawody zakończyła biesiada ze smakołykami z grilla.

fot. Piotr Czarkowski, Henryk Zajfert

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminSportLM.pl Blisko 5 kg ryb złowił Patryk Zalewski, który zwyciężył podczas III Zawodów Wędkarskich o Puchar Sołtysa Sołectwa Lubomyśle, gm. Ślesin. Galeria zdjęć Henryka Zajferta. Dziesięć osób wzięło udział w zawodach, które odbyły się w kategorii dzieci do 15 lat. Młodzi wędkarze przez trzy godziny stali nad stawem w Lubomyślu, starając się...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
252 razy przeczytano