http://konin24.info

Turniej „TRZECH  ZAKOLI  WARTY” rozegrany został w połowie ferii zimowych – 18 lutego 2018 roku w „Gościńcu Izabell” w Izabelinie. Celem imprezy była popularyzacja „królewskiej gry” wśród mieszkańców naszego regionu. To adresowana do młodzieży szkolnej propozycja atrakcyjnego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych, z nadzieją, iż stanie się on przyczynkiem do zawiązania szkolnych kół szachowych – to nasze marzenie – mówi Leonard Paczesny, aktywny działacz społeczny z Kramska. 

 

Organizacji turnieju podjęli się właściciele „Gościńca Izabell” – Krystyna i Kazimierz Jędrowscy z Izabelina, popularyzator szachów – Leonard Paczesny oraz Piotr Ślesiński i Robert Majdecki, będący jednocześnie sędziami turnieju. Państwo Jędrowscy organizowali już wcześniej duże szachowe imprezy, toteż podjęli się tego zadania również ze względu na znakomite warunki lokalowe Gościńca – dogodny dojazd i dużą ilość miejsc parkingowych, proponując też szeroką ofertę żywieniową restauracji.

 

W turnieju wzięli udział amatorzy oraz zawodnicy do II kategorii szachowej, bez względu na wiek. Wystartowało 37 zawodników reprezentujących miasto Konin, Stare Miasto, Wolę Podłężną z gminy Kramsk, KS GOK „Dwie Wieże” Brzeźno z gminy Krzymów oraz zawodnicy Klubu „Hetman Konin i najliczniejsi z M – GOK „Gambit” Ślesin. To właśnie oni nadawali ton rozgrywkom turniejowym.

 

Zwycięzcą turnieju został Krzysztof PAKOSZ z Konina, zdobywając 8,5 punktów na 9 możliwych do osiągnięcia, a tuż za nim uplasował się Ryszard Krupiński z Hetmana Konin, który okazał się najlepszym zawodnikiem z gminy Kramsk. Najlepszymi w poszczególnych kategoriach wiekowych byli: Szkoły podstawowe – klasy: I –III: Oliwia NAWORSKA z „Gambit” Ślesin – 5,5 pkt. Klasy: IV – VI: Adam GŁĄBIAK – z „Gambit” Ślesin – 6 pkt. W kategorii: Gimnazja – szkoły średnie: I – Arkadiusz ŁAPOT z „Gambit” Ślesin – 6,5 pkt.

 

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, z tempem 10 minut na zawodnika. Najlepszą zawodniczką turnieju została Nikola MAJDECKA, a najmłodszym uczestnikiem 9- letnia Natalia DORYWALSKA, obie zawodniczki klubu „Gambit” Ślesin.

 

Obowiązujące symboliczne wpisowe (10zł) pozwoliło zapewnić zawodnikom ciepły posiłek, wypieki „Gościńca Izabell” i napoje. Patronat nad turniejem sprawował Starosta Koniński, a puchary i nagrody rzeczowe ufundowali ponadto: Wydział Promocji Starostwa Powiatowego w Koninie, właściciele „Gościńca Izabell”, Zarząd Gminny PSL Kramsk, radna powiatu z ramienia PSL – Maria Wróbel oraz sponsorzy turnieju.

 

Równolegle w Gościńcu odbywał się „Jarmark hobbystów i kolekcjonerów” z możliwością wymiany, zakupu, wyceny i skorzystania z fachowych porad kolekcjonerskich.

 

Popularność szachów w regionie zauważalnie wzrasta za sprawą dobrych osiągnięć wielu działających już klubów. Startem w tym turnieju, stworzono więc możliwość wzorowania się choćby na M – GOK „Gambit” Ślesin, z nadzieją na zawiązywanie nowych, szkolnych klubów szachowych czy działających przy Gminnych Ośrodkach Kultury.

 

Szczegółowe wyniki – http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1327/

Źródło: konin24.info

adminSzachyTurniej „TRZECH  ZAKOLI  WARTY' rozegrany został w połowie ferii zimowych - 18 lutego 2018 roku w „Gościńcu Izabell” w Izabelinie. Celem imprezy była popularyzacja „królewskiej gry” wśród mieszkańców naszego regionu. To adresowana do młodzieży szkolnej propozycja atrakcyjnego spędzania czasu wolnego podczas ferii zimowych, z nadzieją, iż stanie się on...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
288 razy przeczytano