LM.pl

– Poziom był fenomenalny – mówił po przesłuchaniach Kamil Wasicki, dyrektor artystyczny 13. Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej FOPA w Ślesinie.

Od rana w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury trwały przesłuchania młodych artystów. Z zakwalifikowanych 23 wykonawców, w Ślesinie pojawiło się 20. Każdy z nich zaprezentował niezwykle wysoki poziom.

lm.pl
LM.pl

 Dostałem taką propozycję od jury, żeby w przyszłym roku zrobić oddzielną kategorię, która nazywałaby się „Liga Mistrzów”. Przyjechało tak wielu laureatów największych festiwali w Polsce, że typowanie miejsca jest trudne – mówi Kamil Wasicki. – Fantastycznie, że młodzi ludzie na tak wysokim poziomie przyjeżdżają do Ślesina. To dla mnie wielka radość – dodaje.

FOPA jest pierwszym w roku festiwalem piosenki artystycznej w Polsce, a jej zwycięzca otrzymuje nominację do festiwalu studenckiego w Krakowie. Jury w składzie: Jan Poprawa, Ewa Cichocka i Stefan Brzozowski do Koncertu Galowego zaprosilło 9 z 20 artystów. Dopiero wtedy poznamy zwycięzcę tegorocznej FOPA. O godz. 19.00 na scenie MGOK w Ślesinie zaprezentują się: Andriej Kotin z Zielonej Góry, Grzegorz Paczkowski z Warszawy, HetHet z Łodzi, Michał Wróblewski z Gdańska, Szymon Brucki z Torunia, Zuza Wiśniewska z Bydgoszczy, Monika Adamiec ze Świlcza, Dawid Gębala z Wrocławia i Wieża Bajzel z Warszawy.

Po występie uczestników festiwalu, koncert Renaty Przemyk.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – lm.pl

adminKulturaLM.pl - Poziom był fenomenalny – mówił po przesłuchaniach Kamil Wasicki, dyrektor artystyczny 13. Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej FOPA w Ślesinie. Od rana w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury trwały przesłuchania młodych artystów. Z zakwalifikowanych 23 wykonawców, w Ślesinie pojawiło się 20. Każdy z nich zaprezentował niezwykle wysoki poziom. LM.pl  Dostałem taką propozycję od jury, żeby...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
168 razy przeczytano