facebook.com/KGW-Licheń-Stary-298038103871493/

17 listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Licheniu Starym tradycyjnie zorganizowało Święto Gęsi. Gościem specjalnym imprezy była Magda Gessler, którą brawurowo naśladowała Dorota Adamczyk. W konkursie potraw z gęsi i kaczek uczestniczyło siedem kół gospodyń z Półwioska Starego, Kijowca, Ostrowąża, Kępy, Wąsosz, Wygody i Lichenia Starego.

Potrawy oceniała komisja w składzie: Urszula Bachera, Piotr Maciejewski i Radosław Walczak. Pierwsze miejsce przyznano KGW Kijowiec, drugie KGW Wąsosze, trzecie KGW Licheń Stary. Tradycyjnie jednak wszystkie koła otrzymały nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin, Mirosławę i Arkadiusza Stelmaszaków z Lichenia Starego oraz hotel Atut.

O doskonałe humory uczestników spotkania zadbały członkinie KGW Licheń Stary, które przygotowały zabawne scenki z udziałem Magdy Gessler. Śmiechu było co nie miara. A potem organizatorki częstowały wszystkich tradycyjną czerniną z przecieranymi kluskami. Każdy mógł też spróbować konkursowych potraw z gęsi i kaczek. Do tańca grał Jarek Bartyszak. O tym, że zabawa była przednia, świadczy chociażby to, że trwała do późna w nocy.

 

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 11/2018

adminImprezy17 listopada Koło Gospodyń Wiejskich w Licheniu Starym tradycyjnie zorganizowało Święto Gęsi. Gościem specjalnym imprezy była Magda Gessler, którą brawurowo naśladowała Dorota Adamczyk. W konkursie potraw z gęsi i kaczek uczestniczyło siedem kół gospodyń z Półwioska Starego, Kijowca, Ostrowąża, Kępy, Wąsosz, Wygody i Lichenia Starego. Potrawy oceniała komisja w składzie: Urszula Bachera, Piotr Maciejewski...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
431 razy przeczytano