przegladkoninski.pl

Cztery równorzędne pierwsze miejsca przyznała komisja w konkursie placka drożdżowego zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Wąsoszach (w gminie Ślesin). Wybór nie było prosty, bo jurorzy, a było to troje ślesińskich radnych, mieli do spróbowania ich aż czterdzieści.

W komisji znaleźli się radni Halina Pilarska, Małgorzata Chmurska oraz Jan Wadelski z córką Sylwią. Przy ocenie brali pod uwagę smak, to czy wypieki mają naturalne składniki oraz wygląd.
– Sztuką jest upiec placek drożdżowy w dużej formie, bo w rynience jest łatwiej – mówiła Halina Pilarska.

To na pewno nie było łatwe zadanie, bo komisja miała do spróbowania aż czterdzieści placków.
–Trudno było wybrać jeden, dlatego przyznaliśmy cztery pierwsze miejsca – powiedział Jan Wadelski, przewodniczący jury. Wygrały Henryka Leszczak, Emilia Grzelak, Zofia Marciniak oraz Joanna Wojnicz. Były też kolejne miejsca oraz wyróżnienia. Nie zabrakło nagród oraz gratulacji od burmistrza Ślesina Mariusza Zaborowskiego.

W oczekiwaniu na werdykt dla uczestników wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wąsoszach z programem pod nazwą „Mam talent” oraz trochę starsi artyści.

Na imprezę zaprosili: KGW w Wąsoszach, tamtejsza szkoła podstawowa oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie.

 

____________________

 

Nad wyłonieniem najlepszego drożdżowca pracowali radni Halina Pilarska, Małgorzata Chmurska i Jan Wadelski z córką Sylwią. Zadanie nie było łatwe, bowiem porównanie smaku, wyglądu i wykorzystania naturalnych składników 40 ciast wymaga sporego doświadczenia w tej dziedzinie.

Efektem pracy komisji było przyznanie
I miejsca czterem paniom: Henryce Leszczak z Wygody, Emilii Grzelak z Szyszyńskich Hol., Zofii Marciniak z Pogoni Lubstowskiej i Joannie Wojnicz z Wąsosz.
II miejsce zajęły: Jadwiga Brodzińska z Wąsosz, Beata Wojnicz z Wąsosz i Irena Augustyniak z Mikorzyna. III miejsce zajęła Anna Krzyżanowska z Lubomyśla.

Podczas pracy komisji, przed publicznością oczekującą na werdykt wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Wąsoszach w programie „Mam talent”. Następnie największe przeboje lat 70. i 80. wykonali seniorzy z zespołu Stokrotka.

Nagrody zwyciężczyniom konkursu wręczył Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin Mariusz Zaborowski.

Upominki otrzymali też występujący wcześniej uczniowie. Po podsumowaniu konkursu, dyrektor domu kultury w Ślesinie Michał Chmielewski zaprosił na degustację placków drożdżowych, do których serwowano kawę zbożową z mlekiem.

Przewodnicząca KGW w Wąsoszach dziękuje za pomoc i współpracę: Burmistrzowi Miasta i Gminy Ślesin Mariuszowi Zaborowskiemu, Halinie Banaszak – prezes Banku Spółdzielczego w Ślesinie, Marioli  Adamczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wąsoszach, Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ślesinie, Michałowi Chmielewskiemu – dyrektorowi M-GOK w Ślesinie, Stowarzyszeniu „Polska Gospodyni”, firmie Szmidt i Syn, firmie Hevea, restauracji Wityng, Małgorzacie Szafrańskiej z kwiaciarni w Ślesinie, właścicielce sklepu 1001 drobiazgów oraz państwu Waleriańczykom,
Siedleckim, Piotrowskim, Szczepaniakom, zespołowi Stokrotka, nauczycielkom, uczniom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Wąsoszach i koleżankom z KGW.

Źródło: Gazeta Ślesińska nr 12/2017

adminImprezyCztery równorzędne pierwsze miejsca przyznała komisja w konkursie placka drożdżowego zorganizowanego w Szkole Podstawowej w Wąsoszach (w gminie Ślesin). Wybór nie było prosty, bo jurorzy, a było to troje ślesińskich radnych, mieli do spróbowania ich aż czterdzieści. W komisji znaleźli się radni Halina Pilarska, Małgorzata Chmurska oraz Jan Wadelski z...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
684 razy przeczytano