39. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej
Miejsce: M-GOK w Ślesinie
g. 12.30, wstęp wolny

Bądźcie z nami 15 lutego, w sobotę, w M-GOK w Ślesinie i kibicujcie młodym wokalistom z Konina i regionu. Zbliża się 39. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Wraz z jurorami będziemy przyglądać się młodym artystom, słuchać autorskich interpretacji polskich piosenek i świetnie się bawić.

Na scenie zaprezentuje się 28 solistów z Konina, Kramska, Kłodawy, Turku, Władysławowa, Konina, Wilczyna, Słupcy, Ślesina, Starego Miasta, Mąkolna, Malanowa. Młodzi artyści wyłonieni podczas styczniowych eliminacji będą rywalizować w trzech kategoriach wiekowych: 7-10, 11-13, 14-16 lat.

Aby występ przed publicznością wypadł jak najlepiej, wokaliści wyjadą na kilkudniowe warsztaty doskonalić interpretację utworów, dykcję i emisję głosu. Pomogą im w tym doskonałe trenerki wokalne Izabela Mytnik i Sonia Lachowolska reprezentujące Stowarzyszenie Natural Voice Perfection.

Kto otrzyma nagrodę główną Festiwalu 15 lutego, zdecydują Jurorzy: Joanna Zagdańska – piosenkarka, pedagog, zajmuje się głównie nauczaniem śpiewu jazzowego na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, Monika Malec – wokalistka, nauczycielka śpiewu, wykładowczyni na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, gdzie prowadzi klasę śpiewu na kierunkach musical oraz wokalistyka estradowa, wykłada również emisję głosu w Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie oraz Paweł Zielak – kompozytor i aranżer, pedagog PSM I i II st. w Koninie.

Festiwal to wydarzenie prezentujące i promujące dorobek artystyczny wokalistów. To także szansa na rozwój wokalnych umiejętności oraz integrację młodych ludzi połączonych wspólną pasją.

Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie
Współorganizator: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie
Partner: Powiat Koniński

adminImprezy39. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowejMiejsce: M-GOK w Ślesinieg. 12.30, wstęp wolny Bądźcie z nami 15 lutego, w sobotę, w M-GOK w Ślesinie i kibicujcie młodym wokalistom z Konina i regionu. Zbliża się 39. Festiwal Piosenki dziecięcej i młodzieżowej. Wraz z jurorami będziemy przyglądać się młodym artystom, słuchać autorskich interpretacji...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
160 razy przeczytano