facebook.com/SanktuariumLichen/

W homilii wygłoszonej przez ks. Janusza Kumalę MIC, kustosza Sanktuarium mogliśmy usłyszeć m. in., że licheńska bazylika jest współczesnym Betlejem, gdyż tu przychodzą współcześni pasterze – pielgrzymi z peryferii dzisiejszego świata.

– „Przychodzimy do świątyni by spotkać Zbawiciela i nasycić się chlebem życia. To właśnie tu rozbrzmiewa Dobra Nowina. Słyszymy w niej, że Bóg przyszedł do nas i zawsze będzie prowadził nas do nieba.”

Kustosz pytał dlaczego Bóg stał się człowiekiem i zechciał stać się jednym z nas? Zdaniem kapłana odpowiedź jest jedna – Bóg zakochał się w człowieku!
Gdy w swoim planie stworzenia dał mu życie to stworzył go na Swoje podobieństwo. Każdy z nas jest umiłowany przez Boga Jego miłością. Na zawsze. Boża miłość jest nieodwołalna. Bóg przychodzi do nas w naszej codzienności.
Marianin wspomniał także Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym, gdzie trafiają pielgrzymi na kilka dni, tygodni, czasem miesięcy, którzy zmierzają do bramy nieba.
Ks. Kumala MIC zachęcał, abyśmy zaprosili Maryję do naszych domów – by zamieszkała z nami.
„Boże Narodzenie jest tam, gdzie znajdziesz dobre słowo dla spotkanego człowieka. Boże Narodzenie jest teraz, niech będzie zawsze” – zakończył kapłan.

Obchody uroczystości Bożego Narodzenia wywodzą się z Jerozolimy, gdzie patriarcha co roku udawał się w procesji do oddalonego o 8 km Betlejem, by w nocy odprawić Eucharystię w Grocie Narodzenia. W Rzymie święto obchodzone jest od IV wieku.
Pasterka jest mszą upamiętniającą oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Nowonarodzonego do Betlejem.

adminLicheńW homilii wygłoszonej przez ks. Janusza Kumalę MIC, kustosza Sanktuarium mogliśmy usłyszeć m. in., że licheńska bazylika jest współczesnym Betlejem, gdyż tu przychodzą współcześni pasterze – pielgrzymi z peryferii dzisiejszego świata. – „Przychodzimy do świątyni by spotkać Zbawiciela i nasycić się chlebem życia. To właśnie tu rozbrzmiewa Dobra Nowina. Słyszymy...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
280 razy przeczytano