przegladkoninski.pl

Około 3 tysiące osób wysłuchało konferencji ugandyjskiego charyzmatyka i modliło się wraz z nim przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

– Bóg dał Ci przywilej bycia katolikiem, raduj się w tym przywileju. Jezus jest Panem, Prawdą i Życiem – mówił wczoraj ojciec John Baptist Bashobora w czasie spotkania otwartego w licheńskiej bazylice.

Po konferencji wygłoszonej przez o. Johna odprawiono eucharystię, w której udział wzięło około 3000 wiernych. Mszę koncelebrowało dziesięciu kapłanów, m. in. o. John Bashobora i ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik Zgromadzenia Księży Marianów.

– Oskarżamy siebie nawzajem o nasze grzechy, nawet jeśli wyznaliśmy je już dawno temu. Jezus obmywa swą krwią wszystkie grzechy, które popełniłeś. Jezus mówi: każdy grzech, kiedy żałujesz za niego, jest ci przebaczony. Nie ma takiego grzechu, którego nie mogę przebaczyć – zwrócił się do wiernych w homilii o. Bashobora. – Jest bardzo wiele chorób, które spadły na nas przez brak przebaczenia. Czy jesteś w stanie wyjść ponad krzywdę, którą otrzymałeś od ojca, matki i otworzyć się na miłosierną miłość od Miłosiernego?

– Przynosimy wszystko, co jest w nas, burzę ciemności, strach. Uzdrów chorych, otwórz oczy ślepych otwórz uszy głuchych. Napełnij serca tych, którzy nienawidzą przebaczeniem – modlił się ks. Piotr Kieniewicz.

Po eucharystii odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa o uzdrowienie. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił zespół DNA.

Od 15 do 18 lipca o. Bashobora poprowadzi w sanktuarium ogólnopolskie warsztaty posługi charyzmatycznej „Jesteśmy uczniami Chrystusa”.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminLicheńprzegladkoninski.pl Około 3 tysiące osób wysłuchało konferencji ugandyjskiego charyzmatyka i modliło się wraz z nim przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. – Bóg dał Ci przywilej bycia katolikiem, raduj się w tym przywileju. Jezus jest Panem, Prawdą i Życiem – mówił wczoraj ojciec John Baptist Bashobora w czasie spotkania otwartego...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
158 razy przeczytano