przegladkoninski.pl

Już po raz 27. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędą się Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w dniach 26-28 lipca pod hasłem „Znów nabierzesz sił”.

Te lipcowe dni wypełnione będą mityngami różnych grup, nie tylko anonimowych alkoholików – spotkają się anonimowi hazardziści i bliscy uzależnionych od hazardu, anonimowi palacze, jedzenioholicy, anonimowi depresanci i dłużnicy, a także przemocowcy. Uczestnicy mogą liczyć na indywidualną pomoc psychologów, terapeutów uzależnień, wolontariuszy oraz doradców rodzinnych. Mityngi odbywać się będą również w języku rosyjskim i ukraińskim.

Tradycyjnie zostanie wręczona statuetka „Pelikan” osobie zasłużonej dla trzeźwości.
– Pojawiła się myśl, by co roku przyznawać nagrodę „Pelikana” za wkład w trzeźwienie innych. Pomysł zrodził się z myśli by uhonorować najbardziej zasłużonych. Pamięć i wdzięczność pomagają nam stawać się lepszymi – informuje ks. Robert Krzywicki, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Spotkania rozpoczną się w piątek, 26 lipca, mityngiem AA o godz. 18.00, natomiast zakończą w niedzielę mszą świętą o godz. 7.30.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminLicheńprzegladkoninski.pl Już po raz 27. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej odbędą się Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe w dniach 26-28 lipca pod hasłem „Znów nabierzesz sił”. Te lipcowe dni wypełnione będą mityngami różnych grup, nie tylko anonimowych alkoholików – spotkają się anonimowi hazardziści i bliscy uzależnionych od hazardu, anonimowi palacze, jedzenioholicy, anonimowi depresanci...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
168 razy przeczytano