przegladkoninski.pl

Z pewnością będzie kontynuowane „Dziecięce kolędowanie” w licheńskiej bazylice. Podczas pierwszego, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, pojawiło się wielu małych wokalistów, którzy chcieli zaśpiewać przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej.

– Dzieci pięknie śpiewały i nie miały tremy – mówi ks. Janusz Kumala, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, który przysłuchiwał się koncertowi przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. A w śpiew włączyły się całe rodziny, bo przecież mali wokaliści przyszli do bazyliki z rodzicami i dziadkami. – To jest bardzo piękne i ważne – dodaje ks. kustosz. – Choć dzieci w takim dużym kościele mogłyby czuć lęk, nie boją się, modlą się i pięknie śpiewają.

Jak zapowiada ks. Janusz Kumala, „Dziecięce kolędowanie”, które dzisiaj odbyło się pierwszy raz, będzie kontynuowane w następnych latach.
– Mam nadzieję, że będzie pełna bazylika kolędujących dzieci – przyznaje ks. kustosz.

Koncert odbył się po mszy świętej o godzinie 12.00. Można było posłuchać najpiękniejszych polskich kolęd, ale była też jedna ukraińska. Dzieci solo śpiewały przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, a później wspólnie, czyli w chórze nazwanym spontanicznie „Aniołki Licheńskie” wykonały kolędę przy żłóbku.

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
adminLicheńZ pewnością będzie kontynuowane „Dziecięce kolędowanie” w licheńskiej bazylice. Podczas pierwszego, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, pojawiło się wielu małych wokalistów, którzy chcieli zaśpiewać przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. – Dzieci pięknie śpiewały i nie miały tremy – mówi ks. Janusz Kumala, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, który przysłuchiwał...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
339 razy przeczytano