lichen.pl

Hasłem tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Środowisk Trzeźwościowych (27-29 lipca) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym będą słowa „Bóg bezsilnym daje moc”. Zostaną poświęcone tematowi alkoholizmu kobiet.

– Hasło mówi o tym, że gdy rozpoczęliśmy proces przemiany naszego życia i zobaczyliśmy, że jesteśmy bezsilni, czyli z uzależnieniem czy też ze współuzależnieniem nie dajemy sobie rady i sami nie możemy sobie pomóc. Dlatego potrzebujemy pomocy Boga, potrzebujemy pomocy innych, potrzebujemy terapii. Potrzebujemy siły danej od Boga – wyjaśni organizator spotkania ks. Robert Krzywicki, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Tegoroczne Licheńskie Spotkania Trzeźwościowe zostaną poświęcone tematowi alkoholizmu kobiet. – Chcemy pokazać, jak kobiety szukają i odnajdują drogę do trzeźwienia. Jest to temat trudny, gdyż alkoholizm najczęściej kojarzony jest z mężczyznami, ale ten problem dotyka także kobiet, które trudno przyznają się do tego uzależnienia – wyjaśnił marianin.

Nowością tegorocznych Licheńskich Spotkań Trzeźwościowych będzie mityng „Haz-anon”, skierowany do bliskich osób uzależnionych od hazardu. Jego celem będzie próba pokazania, w jaki sposób, pracując na 12 krokach, bliscy uzależnionych od gier hazardowych, mogą ich wspierać na drodze wyjścia z problemu uzależnieniowego.

W sobotni wieczór o godz. 19.00 uczestnicy Licheńskich Spotkań Trzeźwościowych będą wspólnie modlić się podczas mszy św. połączonej z Apelem Maryjnym. Po zakończeniu celebracji nastąpi dalsza część mityngów. Wierni, którzy tego dnia będą chcieli skorzystać z sakramentu pojednania, mogą to uczynić w godz. od 6.00 do 21.00.

Przez cały dzień na terenie Sanktuarium będą trwały spotkania indywidualne z psychologami, terapeutami uzależnień, wolontariuszami oraz doradcami rodzinnymi.

Organizatorem 26. Licheńskich Spotkań Trzeźwościowych jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

 

Źródło: przegladkoninski.pl

adminLicheńHasłem tegorocznych Ogólnopolskich Spotkań Środowisk Trzeźwościowych (27-29 lipca) w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym będą słowa „Bóg bezsilnym daje moc”. Zostaną poświęcone tematowi alkoholizmu kobiet. – Hasło mówi o tym, że gdy rozpoczęliśmy proces przemiany naszego życia i zobaczyliśmy, że jesteśmy bezsilni, czyli z uzależnieniem czy też ze współuzależnieniem nie dajemy...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
291 razy przeczytano