Sporo nowych wydarzeń planują księża marianie w licheńskim sanktuarium. Pierwsze odbędzie się już za kilka dni, a kolejne w ciągu roku. Jednym z nich będzie spotkanie młodzieży nazwane „Panama w Licheniu”, a będące przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. A co jeszcze czeka na parafian i pielgrzymów w 2019?

W Domu Pielgrzyma „Arka” kolejny raz księża marianie gościli dziennikarzy z regionu na tradycyjnym spotkaniu opłatkowo-noworocznym. Są one także okazją do podsumowań minionego roku i przedstawieniem planów na bieżący.

Ksiądz kustosz Janusz Kumala zdradził nam kilka pomysłów na zupełnie nowe wydarzenia, jakie będą czekały na parafian i pielgrzymów. Już w czwartek, 17 stycznia, marianie zapraszają do bazyliki na obchody Dnia Judaizmu. 
– Kolejna nowość będzie 20 stycznia, kiedy po raz pierwszy zaprosimy do wspólnej modlitwy na Dzień Babci i Dziadka mieszkańców powiatu konińskiego. Swoją obecność potwierdził już starosta Stanisław Bielik. Nowością będzie również spotkanie młodzieży, jakie zaplanowaliśmy na 26 stycznia pod nazwą „Panama w Licheniu”. Ma to być spotkanie w takiej duchowej łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie – opowiadał ksiądz kustosz.

Po raz pierwszy w sanktuarium będzie także obchodzony Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu, jaki przypada we wrześniu. 
– Z tej okazji będziemy mieli jakąś propozycję dla dziennikarzy, być może w formie warsztatów – dodał ks. Janusz Kumala. W maju będzie także „Dzień Matki w Domu Matki”, a w lipcu ogólnopolska pielgrzymka różańcowa.

W sanktuarium będzie obchodzonych także kilka jubileuszy, jak na przykład 70-lecie obecności księży marianów w Licheniu, 20-lecie wizyty w sanktuarium Ojca Świętego Jana Pawła II, czy 15. rocznica poświęcenia bazyliki. Poza tym kontynuowane będą cykliczne wydarzenia, na jakie od lat przybywają tysiące wiernych.

adminLicheńhttps://www.przegladkoninski.pl/PL-H70/4/10318/panama-w-licheniu-kustosz-o-nowych-pomyslach-w-sanktuarium.html Sporo nowych wydarzeń planują księża marianie w licheńskim sanktuarium. Pierwsze odbędzie się już za kilka dni, a kolejne w ciągu roku. Jednym z nich będzie spotkanie młodzieży nazwane „Panama w Licheniu”, a będące przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży. A co jeszcze czeka na parafian i pielgrzymów w 2019? W Domu...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
112 razy przeczytano