przegladkoninski.pl

Powołania oraz wykorzystanie nowych technologii w pracy ewangelizacyjnej – to dwie kwestie, którym poświęcony był tegoroczny jesienny konwent prowincjalny Zgromadzania Księży Marianów w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Odbywał się pod hasłem „Powołania dla nowej Europy”.

Zdaniem ks. Piotra Kieniewicza, rzecznika Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów, nie ulega wątpliwości, iż księża marianie powinni być obecni w wirtualnej rzeczywistości.
– Dla nikogo nie jest tajemnicą, że w Polsce spada liczba powołań. Na wszystkich latach w mariańskim seminarium studiuje 19 seminarzystów. Taka sytuacja skłania nas do tego, abyśmy zastanowili się z jednej strony nad przyczynami spadku powołań, a drugiej – nad tym, iż świat, w którym żyjemy, zmienia się bardzo dynamicznie. A my, jako kapłani, jesteśmy posłani do ludzi tam, gdzie są. Dziś tym miejscem spotkania jest często rzeczywistość wirtualna – wyjaśnił kapłan.

Do udziału w konwencie zostali zaproszeni eksperci z zakresu media relations oraz mediów społecznościowych. Jednym z prelegentów była dr hab. Monika Przybysz, profesor Uniwersytetu im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
– Chciałam podkreślić rolę i przygotowanie kapłanów-zakonników do obecności w mediach społecznościowych. Jest bardzo wiele kwestii naglących, zarówno pozytywnych i negatywnych, które dotyczą mediów społecznościowych. Obecność kapłanów w tych przestrzeniach należy rozumieć jako obecność zarówno na profilach prywatnych, jak i instytucjonalnych, za które odpowiadają – powiedziała profesor Przybysz.

Z kolei ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik prasowy archidiecezji warszawskiej, argumentował, iż kapłani poprzez wykorzystanie mediów społecznościowych powinni prowadzić „preewangelizację”, czyli wyciągać wiernych ze świata wirtualnego w celu realnego spotkania człowieka z człowiekiem.

Źródło:

adminLicheńPowołania oraz wykorzystanie nowych technologii w pracy ewangelizacyjnej – to dwie kwestie, którym poświęcony był tegoroczny jesienny konwent prowincjalny Zgromadzania Księży Marianów w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu. Odbywał się pod hasłem „Powołania dla nowej Europy”. Zdaniem ks. Piotra Kieniewicza, rzecznika Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Marianów, nie ulega wątpliwości, iż księża...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
234 razy przeczytano