Całe rodziny podczas niedzielnej Eucharystii dziękowały w licheńskiej bazylice za życie Dziadków, ale też modliły się, by młodzi potrafili docenić starsze osoby i okazać im swoją wdzięczność.


Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej zjawili się przedstawiciele wszystkich pokoleń, od najmłodszych do najstarszych. Między innymi Rodzinny Dzień Babci i Dziadka świętowali w Licheniu Stanisław Bielik, starosta powiatu konińskiego z żoną i okoliczni sołtysi. Wszystkich powitał ks. Janusz Kumala MIC, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, który przewodniczył Mszy Św.

– Dziękujemy za Babcie i za Dziadków, za osoby starsze. Chcemy się modlić o zdrowie, Boże błogosławieństwo, ale także za ludzi młodych, by potrafili docenić starsze osoby i okazać im swoją wdzięczność – podkreślił na początku Mszy Św.
W homilii ksiądz kustosz przypomniał, że tylko Bóg, który jest Miłością, prowadzi nas do pełni szczęścia w niebie i pozwala otwierać się na innych. Pomaga wyrażać wdzięczność wobec dziadków za codzienną obecność i modlitwę. Dotknął też problemu marginalizacji ludzi starszych.
– Chcemy dziękować za cierpliwość, bezinteresowną miłość i troskę. Również za to, że starsi są strażnikami pamięci – dodał. Życzył, by świętowanie Dnia Babci i Dziadka było tylko symbolem pamięci i relacji, które powinny być pielęgnowane cały rok.


Ks. Kumala przypomniał także, że Mikołaj Sikatka, któremu ukazała się w lesie grąblińskim Matka Boża Licheńska, był już starszym człowiekiem. Licheńska Pani wzywała przez niego do nawrócenia i pokuty, jednak minęło sporo czasu zanim ludzie przekonali się, że starzec z Grąblina mówi prawdę. – Zdarza się, że ktoś nie przyjmuje dobrych rad, ale Jezus Chrystus, który każdego do siebie zaprasza, daje nadzieję, że to się zmieni – stwierdził marianin.


W procesji dary do ołtarza przynieśli sołtysi z licheńskiej parafii, a Eucharystię uświetnił chór bazyliki licheńskiej „Stabat Mater”. Babcie i Dziadkowie w upominku od marianów otrzymali nowennę do Matki Bożej o zdrowie i zgodę w rodzinie. Na zakończenie Mszy Św. seniorom i ich rodzinom księża udzielili indywidualnego błogosławieństwa.

Tekst: facebook.com/SanktuariumLichen/

adminLicheńCałe rodziny podczas niedzielnej Eucharystii dziękowały w licheńskiej bazylice za życie Dziadków, ale też modliły się, by młodzi potrafili docenić starsze osoby i okazać im swoją wdzięczność. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej zjawili się przedstawiciele wszystkich pokoleń, od najmłodszych do najstarszych. Między innymi Rodzinny Dzień Babci i Dziadka...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
259 razy przeczytano