Gazeta Wyborcza

Mieszkaniec Wielkopolski znalazł w lesie śmieci. W workach były m.in. dokumenty z danymi. Na Facebooku dał śmiecącemu ultimatum: albo wpłaci pieniądze na WOŚP i po sobie posprząta, albo jego dane trafią w ręce policji.

W poniedziałek pan Marek z Wielkopolski umieścił na swoim facebookowym profilu apel do osoby, która porzuciła w lesie śmieci. „Gościu, masz mały problem. W ostatnich dniach wyrzuciłeś śmieci do mojego lasu w Półwiosku Lubstowskim. Bystry nie jesteś, bo zostawiłeś dużo dowodów. Wiem, jak się nazywasz i na jakiej ulicy mieszkasz w Ślesinie. Razem z żoną macie konta na Facebooku i na pewno przeglądacie je bardzo często”. 

W dalszej części posta dał śmiecącemu ultimatum: albo wpłaci pieniądze na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i zabierze swoje śmieci, albo dane z dokumentów przekaże policji. Sprawca zaśmiecania lasu miał wpłacić 300 zł. Mandat za śmiecenie wynosi 500 zł. Termin na załatwienie sprawy? Trzy dni. „Dowodów jest dużo” – napisał pan Marek i poprosił znajomych o udostępnienie.

Do posta pan Marek dołączył zdjęcia. Na fotografiach w lesie leżą kolorowe, plastikowe worki, wypełnione śmieciami. Jest też materiałowy worek oraz plastikowa torba wielokrotnego użytku. Na jednym ze zdjęć autor posta pozuje z jednym z dokumentów, wyjętych z worków.

Wiadomość dotarła do tysięcy

W ciągu kilku godzin na wiadomość zareagowało ponad sześć tysięcy osób. Postem podzieliło się ponad 14 tys. internautów. Komentujący byli zachwyceni postawą pana Marka i zbulwersowani zachowaniem osoby, która wyrzuciła śmieci w lesie.

„Świetny przykład jak można załatwić wyrzucających śmieci do lasu. Brawo Marek”; „Brawo TY. Ja bym nie krył jego danych , niech odpowie za to co zrobił i niech wytykają go palcami na ulicy!!!!”; „Moim zdaniem powinien cały Ślesin jechać pod ich adres i wysypać im śmieci pod drzwi” – pisali internauci.

Alicja Lehmann

Gazeta Wyborcza Poznań

adminInformacjeGazeta Wyborcza Mieszkaniec Wielkopolski znalazł w lesie śmieci. W workach były m.in. dokumenty z danymi. Na Facebooku dał śmiecącemu ultimatum: albo wpłaci pieniądze na WOŚP i po sobie posprząta, albo jego dane trafią w ręce policji. W poniedziałek pan Marek z Wielkopolski umieścił na swoim facebookowym profilu apel do...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
427 razy przeczytano