przegladkoninski.pl

W bardzo widowiskowy sposób, bo slalomem łodzi motorowych zakończyły się w niedzielne popołudnie XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, jakie od piątku kolejny raz odbywały się w Licheniu Starym. Znów w wielu konkurencjach i klasyfikacji generalnej wiele nagród zdobyli gospodarze, choć walka o miejsca na podium była zaciekła. Nie obyło się też bez wypadków na wodzie.

32 drużyny ochotniczych straży pożarnych, zarówno męskich, jak i kobiecych, w całego kraju zjechało w miniony piątek do Lichenia Starego, aby wziąć udział w XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym. Rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach, takich jak: budowa wału powodziowego, wyścig łodzi wiosłowych, rzuty ratownicze kołem i rzutką, podejmowanie tonącego z wody do łodzi wiosłowej, a także holowanie łodzi wiosłowej łodzią motorową, podejmowanie zagrożonego przez powódź przy użyciu łodzi motorowej i chyba najbardziej spektakularny slalom łodzi motorowych. Były też konkurencje specjalne, jak np. Waterfighters.

Rywalizacja była zacięta, a emocji między drużynami nie brakowało. Również do sędziów druhowie mieli kilka zastrzeżeń. W niedzielę doszło także do groźnie wyglądającego wypadku, kiedy jedna z łodzi motorowych nie dała rady podczas omijania boi i przewróciła się do góry dnem, a zawodnicy z niej wypadli. Szybko jednak pojawiły się przy nich ekipy ratownicze, które wyciągnęły zawodników z wody. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Wreszcie przyszedł czas na podsumowanie i ogłoszenie wyników z podziałem na poszczególne konkurencje, klasy silników i z podziałem na kobiety i mężczyzn. Jak się okazało, znów najwięcej laurów zdobyły obie męskie drużyny gospodarzy. Mistrzami Polski została ekipa OSP Licheń Stary I, pokonując OSP Opoczno i swoich kolegów z drużyny OSP Licheń Stary II. Natomiast spośród zespołów kobiecych na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczyny z OSP Licheń Stary „Maliny”, tuż za nimi uplasowały się druhny z OSP Brdów (pow. kolski), a trzecie były panie z OSP Bratian.

W tegorocznych mistrzostwach wystartowało kilka drużyn z naszego subregionu, a były to OSP z Lichenia Starego (trzy), Wilczyna (dwie), Budzisławia Kościelnego, Brdowa (dwie), Cukrowni Gosławice i Ostrowitego (dwie). Niemal wszyscy z nich wyjechali z zawodów z nagrodami.

Źródło: Aleksandra Wysocka – Przegląd Koniński

adminInformacjeW bardzo widowiskowy sposób, bo slalomem łodzi motorowych zakończyły się w niedzielne popołudnie XII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym, jakie od piątku kolejny raz odbywały się w Licheniu Starym. Znów w wielu konkurencjach i klasyfikacji generalnej wiele nagród zdobyli gospodarze, choć walka o miejsca na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
500 razy przeczytano