Trwają poszukiwania mężczyzny, który miał wypaść z łódki na jeziorze Mikorzyńskim w gminie Ślesin.

Sygnał o wypadku na wodzie wpłynął do konińskiej straży pożarnej krótko po godz. 8.00. Do Wąsoskich Holendrów skierowane zostały jednoski z Konina, Ślesina i Wąsosz. Do poszukiwań zadysponowano również grupę nurków z Konina i Poznania.

– Działania trwają – potwierdza Sebastian Andrzejewski, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.

lm.pl
LM.pl

Mężczyzna, który dopłynął do brzegu twierdzi, że jego kompan wypadł z łodzi. To, czy z kimś w ogóle był na wodzie jest obecnie weryfikowane.

– Prawdopodobnie jedna osoba jest w wodzie, ale pewności nie mamy – mówi Sebastian Andrzejewski.

Na miejscu zdarzenia jest policja i pogotowie ratunkowe.

fot. OSP Ślesin, OSP Wąsosze

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

________

przegląd

Nurkowie z Konina i Poznania poszukują mężczyzny, który – według świadków – miał wypaść z łodzi na jeziorze Wąsoskim, w gminie Ślesin.

Wezwanie do wypadku konińscy strażacy otrzymali dzisiaj po godzinie 8.00. Do Wąsoskich Holendrów zostały wysłane jednostki PSP z Konina oraz OSP Ślesin i Wąsosze. Na miejscu pojawili się także nurkowie z Konina i Poznania.

Sytuacja nie jest do końca jasna. Jeden ze świadków widział na łodzi dwie osoby, a kiedy tylko jedna dopłynęła do brzegu, wezwał pomoc. Mężczyzna z łodzi również nie bardzo potrafi jednoznacznie określić, czy w ogóle z kimś płynął. – Raz mówi, że nie, raz, że tak, ale go nie znał. Gdy wypadł, próbował go ratować, jednak ten poszedł na dno – mówi nasz rozmówca.

Poszukiwania trwają, na miejscu jest policja i pogotowie ratunkowe.

Z ostatnich informacji, jakie uzyskaliśmy od Sebastiana Wiśniewskiego, rzecznika konińskiej policji wynika, że to mężczyzna który dopłynął do brzegu zaalarmował świadków. – To 33-letni mieszkaniec łódzkiego – mówi rzecznik. – Niestety jego zeznania są bardzo niespójne. Jest nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu ma 1,5 promila alkoholu. Jak wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

ka

zdj. OSP Ślesin

Tekst: Przegląd Koniński

adminInformacjeTrwają poszukiwania mężczyzny, który miał wypaść z łódki na jeziorze Mikorzyńskim w gminie Ślesin. Sygnał o wypadku na wodzie wpłynął do konińskiej straży pożarnej krótko po godz. 8.00. Do Wąsoskich Holendrów skierowane zostały jednoski z Konina, Ślesina i Wąsosz. Do poszukiwań zadysponowano również grupę nurków z Konina i Poznania. - Działania...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
1 185 razy przeczytano