LM.pl

Nie hotel, a bursa. Najprawdopodobniej zmieni się przeznaczenie budynku przy ślesińskiej plaży.

Po oddaniu do użytku w 2018 roku nowego Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie, pracownicy na czele z burmistrzem wyprowadzili się z obiektu OSiR. Wtedy też budynek przy plaży został wydzierżawiony z przeznaczeniem na miejsca wypoczynkowe. I tak też działał, ale jak się okazało podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ślesinie, dłużej działać nie będzie.

– Najemca złożył chęć rozwiązania umowy – poinformował burmistrz Mariusz Zaborowski.

lm.pl
LM.pl

Powodem ma być koronawirus i związane z epidemią obostrzenia. Jednak brak dzierżawcy nie martwi władz samorządowych, bo budynek nie będzie stał pusty.

– Mieliśmy spotkanie z prezesem naszego klubu sportowego i jest pomysł otwarcia bursy w tym obiekcie – podkreślił Mariusz Zaborowski. – Pojawił się chętny do prowadzenia bursy i ponoszenia kosztów, więc pewnie przekażemy ten obiekt osobie prywatnej. Nie na cele rekreacyjne, tylko budynek bursy dla dzieci i młodzieży, któremu przysługuje dotacja rządowa – dodał.

W trakcie roku szkolnego z bursy mieliby korzystać uczniowie stworzonej w tym roku klasy mistrzostwa sportowego, a latem – dzieci i młodzież uczestniczący w zawodach.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeLM.pl Nie hotel, a bursa. Najprawdopodobniej zmieni się przeznaczenie budynku przy ślesińskiej plaży. Po oddaniu do użytku w 2018 roku nowego Urzędu Miasta i Gminy w Ślesinie, pracownicy na czele z burmistrzem wyprowadzili się z obiektu OSiR. Wtedy też budynek przy plaży został wydzierżawiony z przeznaczeniem na miejsca wypoczynkowe. I tak...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
222 razy przeczytano