Przegląd Koniński

Patataj patataj Mikołaju przybywaj – wołały dzisiaj dzieci na placu Wolności w Ślesinie. A okrzyk ten był jak najbardziej uzasadniony, bo jegomość w biało-czerwonym ubraniu w tym roku przyjechał do nich właśnie konno.

Nim na ślesińskim rynku pojawił się Święty Mikołaj, tradycyjnie już życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Mariusz Zaborowski, który także włączył światełka na wielkiej choince. Tym razem pomógł mu w tym 4-letni Mateusz. Dla wszystkich słynne świąteczne piosenki zaśpiewały młode wokalistki ze ślesińskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Można było też odwiedzić stoisko, gdzie zorganizowano kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na „białą szkołę” dla uczniów z klasy 5a ze ślesińskiej szkoły.

przegląd

Oczywiście punktem kulminacyjnym niedzielnej imprezy na rynku było pojawienie się Świętego Mikołaja. W tym roku przyjechał do dzieci konno.
– Stwierdziłem, że szkoda sani, bo nie ma śniegu. Pożyczyłem konia od kolegi, bo tak musiałbym dotrzeć pieszo – wyjaśniał. Tradycyjnie zapytał najmłodszych, czy były w tym roku grzeczne, miał też dla nich słodkie prezenty.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminInformacjePrzegląd Koniński Patataj patataj Mikołaju przybywaj – wołały dzisiaj dzieci na placu Wolności w Ślesinie. A okrzyk ten był jak najbardziej uzasadniony, bo jegomość w biało-czerwonym ubraniu w tym roku przyjechał do nich właśnie konno. Nim na ślesińskim rynku pojawił się Święty Mikołaj, tradycyjnie już życzenia mieszkańcom złożył burmistrz Mariusz Zaborowski,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
265 razy przeczytano