przegladkoninski.pl

14 listopada redakcję „Przeglądu Konińskiego” odwiedziły dzieci klas I B i I C, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Przyjechały do nas pod opieką nauczycielek Anety Jaworskiej, Lilli Jaworskiej i Mirosławy Pietrzak.

– Ta wizyta ma charakter szczególny, ponieważ dotyczy programu, który właśnie realizujemy pod jakże ważnym hasłem tj.: „Promowanie czytania gazet wśród uczniów” – informuje Lilla Jaworska, nauczycielka.

Jak się dowiedzieliśmy pierwszym etapem programu „Promowanie czytania gazet wśród uczniów” było przygotowanie stosownych plakatów. Drugim, odwiedziny siedziby najstarszego tygodnika w regionie tj. „Przeglądu Konińskiego”.

– Planujemy również wiosną zorganizować warsztaty, na które już w tej chwili zapraszamy przedstawicieli redakcji, happening i przemarsz uczniów – z plakatami – na przykład ulicami Ślesina … Zatem mamy jeszcze zamiar wcielić w życie kilka przedsięwzięć, dzięki którym wypracujemy u naszych podopiecznych świadomość wagi słowa pisanego – podkreśla nauczycielka Lilla Jaworska. Dodaje też, że podczas warsztatów dzieci będą się uczyć m.in. redagowania krótkich notatek dziennikarskich.

– Ale to za parę miesięcy, bowiem wówczas pierwszoklasiści będą bardziej biegli w czytaniu i pisaniu – mówi Lilla Jaworska, nauczycielka. Zanim jednak nasi goście wrócili do szkoły zostali tradycyjnie oprowadzeni po siedzibie tygodnika. Pokazaliśmy im najstarsze egzemplarze gazet oraz ściankę pamiątkową gwiazd zasiadających na ławeczce „PK”.

Na zakończenie spotkania, na ręce nauczycielek przekazaliśmy komplet aktualnych egzemplarzy gazet, natomiast dzieciom rozdaliśmy ulotki informujące o naszym portalu oraz balony z logo „PK”. Ale na tym nie koniec. W podziękowaniu od gości redakcja otrzymała piękne podziękowania i słodkości za co jeszcze raz dziękujemy.

adminInformacje14 listopada redakcję „Przeglądu Konińskiego” odwiedziły dzieci klas I B i I C, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie. Przyjechały do nas pod opieką nauczycielek Anety Jaworskiej, Lilli Jaworskiej i Mirosławy Pietrzak. – Ta wizyta ma charakter szczególny, ponieważ dotyczy programu, który właśnie realizujemy pod jakże ważnym hasłem tj.: „Promowanie czytania gazet...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
531 razy przeczytano