lm.pl
LM.pl

Ratownik medyczny z konińskiego pogotowia w czasie wolnym od pracy uratował życie 19-latka, który tonął w Ślesinie.

W miniony czwartek przy głównej plaży w Ślesinie rozegrały się dramatyczne sceny. 19-letni mieszkaniec powiatu konińskiego nurkował amatorsko ze znajomymi.

– W pewnym momencie młody mężczyzna nie wypłynął. Znajomi szybko zareagowali i wyciągnęli go na brzeg – mówi Sebastian Wiśniewski, rzecznik konińskiej policji.

LM.pl

Wynoszących z wody nieprzytomnego chłopaka zauważył wypoczywający nad jeziorem ratownik medyczny Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego w Koninie.

– Bawiliśmy się z synem na plaży i nagle mąż zniknął – wspomina żona Bartosza Wojciechowskiego.

– Zobaczyłem, że coś się dzieje i pobiegłem. Chłopak był siny, bez oznak życia. Rozpocząłem ucisk klatki piersiowej. Później na zmianę uciskali znajomy tego chłopaka i strażak ochotnik, który się pojawił z torbą medyczną. Ja robiłem sztuczne oddychanie i koordynowałem całą akcję ratunkową – mówi pan Bartosz. – Jeśli chodzi o zatrzymanie krążenia i resuscytację to w czasie wolnym od pracy była to moja pierwsza taka akcja – dodaje.

Bartosz Wojciechowski w konińskim pogotowiu pracuje od 10 lat. Dyżury pełni w ślesińskiej podstacji WCRM. Stamtąd też przyjechała karetka pogotowia. Dzięki współpracy ratowników medycznych oraz wdrożeniu zaawansowanych metod resuscytacyjnych, udało się młodemu mężczyźnie przywrócić krążenie. Nastolatek w ciężkim stanie został przetransportowany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na oddział intensywnej opieki medycznej konińskiego szpitala, gdzie do dziś przebywa.

fot. OSP Ślesin

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeLM.pl Ratownik medyczny z konińskiego pogotowia w czasie wolnym od pracy uratował życie 19-latka, który tonął w Ślesinie. W miniony czwartek przy głównej plaży w Ślesinie rozegrały się dramatyczne sceny. 19-letni mieszkaniec powiatu konińskiego nurkował amatorsko ze znajomymi. - W pewnym momencie młody mężczyzna nie wypłynął. Znajomi szybko zareagowali i wyciągnęli go...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
215 razy przeczytano