LM.pl

Około 80 seniorów z całego województwa spotkało się w Mikorzynie. To tam odbyła się „Wiosenna Szkoła Wielkopolskich Rad Seniorów”.

Spotkania rad seniorów odbywają się od 3 lat z inicjatywy Marzeny Wodzińskiej, członka zarządu województwa wielkopolskiego.

– To był pomysł Rady Senioralnej Miasta Poznania. Oni stwierdzili, że nie mają takiego momentu, żeby się integrować i szkolić – mówi Marzena Wodzińska. – Seniorzy układają sobie program kolejnej wiosennej szkoły i pokazują nam jaka tematyka ich interesuje. To wspaniali ludzie, którzy mają ogromny potencjał i mnóstwo pomysłów. Oby nam sił i pieniędzy wystarczyło na zrealizowanie wszystkiego – dodaje.

Jeszcze kilka lat temu rad seniorów w Wielkopolsce było niewiele. Dziś jest ich aż 31 i ciągle powstają nowe.

– Cieszę się, że samorządy lokalnej dostrzegają potrzebę tworzenia rad. Na tle innych województw wyglądamy bardzo dobrze. Są nieliczne gminy, gdzie nie ma rad senioralnych, ale myślę, że to kwestia czasu – podkreśla Marzena Wodzińska.

W ośrodku wypoczynkowym w Mikorzynie, seniorzy spotkali się już po raz drugi. Tym razem brali udział w spotkaniach i warsztatach dotyczących aktywizacji lokalnej społeczności, współpracy z samorządem, tego na co powinni zwracać uwagę konsumenci przy podpisywaniu różnych umów, a także dowiedzieli się o zagrożeniach czyhających na seniorów, zawiłościach internetu i fake newsach. Kolejne spotkanie seniorów już jesienią. 25 i 26 października w Poznaniu odbędą się targi dedykowane osobom 60 plus „Viva seniorzy”.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

fot. LM.pl, Urząd Marszałkowski w Poznaniu

adminInformacjeLM.pl Około 80 seniorów z całego województwa spotkało się w Mikorzynie. To tam odbyła się „Wiosenna Szkoła Wielkopolskich Rad Seniorów”. Spotkania rad seniorów odbywają się od 3 lat z inicjatywy Marzeny Wodzińskiej, członka zarządu województwa wielkopolskiego. - To był pomysł Rady Senioralnej Miasta Poznania. Oni stwierdzili, że nie mają takiego momentu, żeby...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
226 razy przeczytano