KM PSP Konin

6 września 2020 r. po godz. 13.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymało zgłoszenie z bazy nurkowej w miejscowości Honoratka, gmina Ślesin, iż jeden z płetwonurków nie wypłynął na powierzchnię wody.

Dyżurny SKKM zadysponował do zdarzenia Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie, strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 w Koninie z łodzią oraz druhów z OSP Ślesin z łodzią. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na poszukiwaniu mężczyzny przy pomocy łodzi, sprawdzając akwen oraz jego brzegi. Ponadto działania prowadzone były pod wodą przez nurków Państwowej Straży Pożarnej.

Ze względu na głębokość zbiornika wodnego zadysponowano na miejsce Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Poznania z sonarem, Specjalistyczna Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z Łodzi oraz druhów z OSP Mosina, również z sonarem oraz robotem.

Przed godz. 23.00 działania zostały przerwane, następnie wznowione po godz. 8.00 dnia następnego. Działania polegały na przeszukiwaniu akwenu i jego brzegów przy pomocy łodzi oraz dna jeziora przy użyciu trzech sonarów. Około godz. 17.00 przy pomocy sonaru oraz robota poszukiwany płetwonurek został namierzony na głębokości ok. 34 m, a następnie wydobyty przez nurków na powierzchnię. Dochodzenia w sprawie okoliczności powstania tego zdarzenia prowadzi Policja pod nadzorem Prokuratury.

KM PSP Konin

adminKronika policyjnaKM PSP Konin 6 września 2020 r. po godz. 13.00 Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie otrzymało zgłoszenie z bazy nurkowej w miejscowości Honoratka, gmina Ślesin, iż jeden z płetwonurków nie wypłynął na powierzchnię wody. Dyżurny SKKM zadysponował do zdarzenia Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno – Nurkowego z...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
56 razy przeczytano