Przegląd Koniński

Już ponad pół wieku dzielą wspólne troski i radości dla dobra założonej rodziny. Teraz zostali odznaczeni przez prezydenta RP medalami. To 20 par małżeńskich z gminy Ślesin. Jedna z nich może poszczycić się prawie 70-letnim stażem. To Bronisława i Alojzy Bębenkowie z Dąbrowy Małej, który wzięli ślub w 1950 roku.

– Mija pięćdziesiąt lat od chwili, kiedy związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie nawzajem dozgonną miłość, wiarę, szacunek i przyjaźń. Składaliście sobie z ufnością przyrzeczenie, że będziecie dzielić razem chwile dobre i złe – mówiła do jubilatów podczas uroczystości Katarzyna Fryza, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Ślesinie. Razem z burmistrzem Mariuszem Zaborowskim złożyli parom małżeńskim życzenia.
– Jesteście wspaniałymi ludźmi. Cieszymy się, że możemy w takim trochę rodzinnym gronie, w tym przedświątecznym czasie, spędzić miło czas i powspominać – mówił burmistrz Zaborowski. Jubilaci otrzymali medale od prezydenta RP oraz pamiątkę od gminy. Były oczywiście też kwiaty, głośne „sto lat” i poczęstunek.

przegląd

W tym roku w gminie Ślesin 19 par świętuje złote gody. To Zofia i Zygmunt Andrzejczakowie, Sabina i Czesław Antczakowie, Zofia i Zdzisław Brudzińscy, Wanda i Kazimierz Golimowscy, Daniela i Wiesław Grzelakowie, Wanda i Henryk Jarosikowie, Maria i Lucjan Kwieryngowie, Elżbieta i Leszek Lusztykowie, Grażyna i Ryszard Myślińscy, Marianna i Zygmunt Nawrotowie, Alina i Leszek Oźminkowscy, Stanisława i Marian Szklarscy, Wacława i Wiesław Szulczykowie, Alfreda i Józef Wadylowie, Helena i Zenon Walery, Zofia i Kazimierz Warzychowie, Anna i Zdzisław Wasiccy, Henryka i Aleksander Wojniczowie oraz Małgorzata i Ewaryst Ulatowscy.

W gronie jubilatów jest też para, która w tym roku świętuje 68. rocznicę ślubu, a właściwie 69. (w 1950 roku wzięli ślub kościelny a w następnym roku małżeństwo zostało zarejestrowane w urzędzie). To 87-letnia Bronisława i 92-letni Alojzy Bębenkowie. Mają 3 dzieci, 7 wnuków i 8 prawnuków. – Mąż był z Bydgoszczy, ale przyjeżdżał do wujka do Lubomyśla – opowiada pani Bronisława. I tak się poznali.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminInformacjePrzegląd Koniński Już ponad pół wieku dzielą wspólne troski i radości dla dobra założonej rodziny. Teraz zostali odznaczeni przez prezydenta RP medalami. To 20 par małżeńskich z gminy Ślesin. Jedna z nich może poszczycić się prawie 70-letnim stażem. To Bronisława i Alojzy Bębenkowie z Dąbrowy Małej, który wzięli ślub w...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
585 razy przeczytano