przegladkoninski.pl

Od lipca w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie obowiązuje segregacja śmieci. Na terenie obiektu wystawiono specjalne pojemniki. Korzystają z nich zarówno pracownicy, jak i podopieczni.

– Przystąpienie do segregacji to duże przedsięwzięcie wiążące się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń, a dla mieszkańców naszego Domu, czyli osób z niepełnosprawnością intelektualną, to podwójny wysiłek, żeby wszystko zapamiętać – mówi Joanna Wołyńska dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Segregowanie odpadów pozwoli zaoszczędzić ponad dwadzieścia tysięcy złotych rocznie.

W Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie na terenie całego obiektu stanęło osiem selektywnych koszy na: papier, szkło, tworzywa i metale oraz na śmieci zmieszane. Z tyłu budynku ustawiono kontenery do segregacji selektywnej i śmieci zmieszanych oraz dodatkowo – specjalny pojemnik na tekstylia. Ten ostatni trafił do placówki dzięki współpracy z Fundacją EcoTextil, która nieodpłatnie go wypożyczyła i zapewniła odbiór składowanych w nim tekstyliów. 

– Przystąpienie do segregacji to duże przedsięwzięcie wiążące się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń, a dla mieszkańców naszego Domu, czyli osób z niepełnosprawnością intelektualną, to podwójny wysiłek, żeby wszystko zapamiętać. Już w czerwcu podopieczni zostali zapoznani z zasadami segregacji śmieci, nadal przyswajają tą wiedzę podczas codziennych treningów umiejętności społecznych i zajęć terapeutycznych. Powoli zaczynają zwracać uwagę na to, co wyrzucają i gdzie – mówi Joanna Wołyńska, dyrektor placówki.

Podjęcie decyzji o sortowaniu odpadów w ślesińskim DPS – oprócz czynników ekologicznych – podyktowane było też sprawami ekonomicznymi. Odbiór segregowanych śmieci będzie kosztować placówkę dużo mniej, co w konsekwencji pozwoli zaoszczędzić ponad dwadzieścia tysięcy złotych rocznie.

Tekst: Milena Fabisiak = Przegląd Koniński
adminInformacjeprzegladkoninski.pl Od lipca w Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie obowiązuje segregacja śmieci. Na terenie obiektu wystawiono specjalne pojemniki. Korzystają z nich zarówno pracownicy, jak i podopieczni. – Przystąpienie do segregacji to duże przedsięwzięcie wiążące się ze zmianą dotychczasowych przyzwyczajeń, a dla mieszkańców naszego Domu, czyli osób z niepełnosprawnością intelektualną, to podwójny...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
150 razy przeczytano