Ślesin. Pocztówkami z wakacji sprawili radość mieszkańcom DPS-u

Pocztówki z różnych zakątków Polski, ale też z zagranicy ciągle spływają do Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Chociaż wakacje się skończyły to akcja jeszcze trwa.

Każdego dnia do ślesińskiego DPS-u listonosz przynosi kolejne kartki pocztowe z pozdrowieniami, a nawet wierszami dla mieszkańców placówki. Na pomysł akcji „Pozdrawiam Cię z wakacji” wpadła szefowa DPS-u – Joanna Wołyńska, która o wsparcie poprosiła proboszcza ślesińskiej parafii – ks. Lecha Rybkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Kartki zaczęły spływać lawinowo.

lm.pl
LM.pl

– Otrzymaliśmy w sumie 185 pocztówek, ale ciągle docierają kolejne. Zrobiła nam się z tego akcja globalna, bo mamy pocztówki nie tylko ze Ślesina i naszego regionu, ale też z Łodzi, Poznania, Karkonoszy, Helu, Kołobrzegu, Krotoszyna, Berlina, czy Monachium – mówi Joanna Wołyńska.

Rekordzistą jest pan Łukasz, który do podopiecznych ślesińskiego DPS-u wysłał 14 pocztówek z Zakopanego, a każda z nich jest wyjątkowa bo zawiera pozdrowienia w formie wierszy.

– Nasi mieszkańcy bardzo się z tych kartek cieszą. Jeden z naszych podopiecznych dostał pocztówkę pod koniec lipca i cały czas ją przy sobie nosi, pokazuje, chwali się. To dla nich dowód, że mają kogoś kto o nich myśli – podkreśla Joanna Wołyńska. – Wakacje się skończyły i podsumowujemy akcję, ale jesteśmy otwarci na kolejne pocztówki. Są osoby, które już oświadczają, że przyślą kartki z pozdrowieniami z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo nas cieszą takie deklaracje – dodaje.

Każdy kto chciałby prostym gestem wywołać uśmiech na twarzach podopiecznych DPS, może przesłać kartkę pocztową na adres placówki, która zlokalizowana jest przy ul. Kościelnej 46 w Ślesinie.

fot. DPS Ślesin

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjePocztówki z różnych zakątków Polski, ale też z zagranicy ciągle spływają do Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. Chociaż wakacje się skończyły to akcja jeszcze trwa. Każdego dnia do ślesińskiego DPS-u listonosz przynosi kolejne kartki pocztowe z pozdrowieniami, a nawet wierszami dla mieszkańców placówki. Na pomysł akcji „Pozdrawiam Cię z wakacji”...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
45 razy przeczytano