przegladkoninski.pl

Próbny alarm, ewakuacja obozowiczów, sprawdzenie łączności ze stanowiskiem kierowania komendanta miejskiego PSP w Koninie, a także przypomnienie zasad na wypadek powstania zagrożenia – na tym głównie polegała kontrola obozu harcerskiego, który rozpoczął się w Półwiosku Starym, w gminie Ślesin. Organizatorem jest Hufiec ZHP Zduńska Wola.

Już pierwszego dnia strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Koninie sprawdzili możliwości i warunki prowadzenia działań ratowniczych przez jednostki ochrony przeciwpożarowej.

5 sierpnia funkcjonariusze Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie przeprowadzili czynności kontrolno – rozpoznawcze tego obozu. Kontrolę przeprowadzono wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego KM PSP w Koninie, Komendy Miejskiej Policji w Koninie, przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Koninie oraz druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wąsoszach.

Podczas czynności kontrolnych dodatkowo funkcjonariusze w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przeprowadzili pogadankę z dziećmi oraz młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, szczególnie zwracając uwagę na prawidłowe zachowanie się podczas pobytu nad wodą oraz w przypadku wystąpienia zagrożenia.

zdj. KM PSP Konin

Tekst: Anna Chadaj – Przegląd Koniński

adminOSPprzegladkoninski.pl Próbny alarm, ewakuacja obozowiczów, sprawdzenie łączności ze stanowiskiem kierowania komendanta miejskiego PSP w Koninie, a także przypomnienie zasad na wypadek powstania zagrożenia - na tym głównie polegała kontrola obozu harcerskiego, który rozpoczął się w Półwiosku Starym, w gminie Ślesin. Organizatorem jest Hufiec ZHP Zduńska Wola. Już pierwszego dnia strażacy z...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
158 razy przeczytano