przegladkoninski.pl

Parada pojazdów z łodziami rozpoczęła w piątek wieczorem XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym. Załogi druhen i druhów ochotników przystąpiły tego samego dnia do pierwszej rywalizacji – budowy wałów przeciwpowodziowych. Walka o najwyższy stopień na podium potrwa do niedzieli. Emocje gwarantowane.

Mistrzostwa w Licheniu Starym to jedna z najważniejszych i największych imprez, podczas których strażacy ochotnicy z całej Polski mają okazję zaprezentować swoje umiejętności w ratownictwie wodnym, a także wymienić się doświadczeniami. Do rywalizacji przystępują najlepsi z najlepszych.

Przed druhami poważne wyzwania. Jutro wezmą udział w wyścigach łodzi wiosłowych, będą holować łódki, ratować zagrożonego przez powódź oraz wystartują w konkurencji specjalnej Waterfighters. W niedzielę natomiast ochotnicy zaprezentują swoje umiejętności podczas podejmowania tonącego z wody do łodzi wiosłowej oraz w slalomie łodzi motorowych. Uroczyste zakończenie mistrzostw zaplanowano na godzinę 15.00. Wtedy będzie wiadomo, która drużyna osiągnęła najlepsze wyniki.

W ubiegłym roku najwyższe laury zdobyła ekipa OSP Licheń Stary I, pokonując OSP Opoczno i OSP Licheń Stary II. Wśród zespołów kobiecych na najwyższym stopniu podium stanęły dziewczyny z OSP Licheń Stary „Maliny”. Czy i tym razem nasi druhowie okażą się bezkonkurencyjni?

Celem mistrzostw jest m.in. sprawdzenie stopnia wyszkolenia strażaków ochotników w zakresie ratownictwa wodnego i powodziowego, podnoszenie kwalifikacji poprzez rywalizację sportową oraz mobilizowanie do intensywnego szkolenia z zakresu ratownictwa wodnego i powodziowego niezbędnego do skutecznego prowadzenia akcji ratowniczych, a także wymiana doświadczeń.

Tekst: Anna Chadaj – Przegląd Koniński
adminOSPprzegladkoninski.pl Parada pojazdów z łodziami rozpoczęła w piątek wieczorem XIII Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym w Licheniu Starym. Załogi druhen i druhów ochotników przystąpiły tego samego dnia do pierwszej rywalizacji - budowy wałów przeciwpowodziowych. Walka o najwyższy stopień na podium potrwa do niedzieli. Emocje gwarantowane. Mistrzostwa w Licheniu...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
240 razy przeczytano