M-GOK Ślesin

Programem słowno-muzycznym – przed uroczysta Msza Świętą – przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego rozpoczęły się tegoroczne obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystej Mszy Świętej asystowała asysta honorowa z 33 Powidzkiej Bazy Lotnicwa Transportowego, przedstawiciele urzędu Miasta i Gminy Ślesin, poczty sztandarowe służb mundurowych, oświaty, organizacji społecznych, stowarzyszeń oraz Orkiestra Dęta Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie.

Po mszy świętej w intencji ojczyzny, odprawianej przez księdza Pawła Skowron – uczestnicy obchodów prowadzeni przez orkiestrę Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie, Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej oraz żołnierzy 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego udali się na Rynek Miejski. Po odśpiewaniu i odegraniu Hymnu Państwowego głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin –Mariusz Zaborowski – który między innymi wspominał o tablicy i pomnikach upamiętniających pomordowanych mieszkańców z Różopola, mieszkańców Goranina i Ignacewa.

Następnie głos zabrała Bożena Balewska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, która przedstawiła obszerny i ciekawy rys historyczny Ślesina z czasów zaborów i po odzyskaniu Niepodległości. Przypomniała także historie powstania Pomnika Świętej Rodziny. Podczas uroczystości przeczytany został rozkaz Dowódcy Szwadronu Kawalerii Ziemi Konińskiej o wyróżnieniu ryngrafem pamiątkowym Szwadronu Ziemi Konińskiej Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin Pana Mariusza Zaborowskiego. Następnie odczytany został Apel pamięci, który upamiętniał ślesińskich bohaterów. Po zakończonym apelu na rynku zabrzmiał utwór „Cisza” zagrany przez trębacza z Orkiestry Dętej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.


Pod Pomnikiem Świętej Rodziny złożono również kwiaty: w imieniu Żołnierzy Wojska Polskiego wiązankę kwiatów złożył Dowódca 33. Powidzkiej Bazy Lotnictwa Transportowego Pan Pułkownik Pilot Krzysztof Szymaniec, w imieniu mieszkańców Miasta i Gminy Ślesin wiązankę złożył Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin, Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Ślesin oraz ksiądz wikariusz Parafii Św. Mikołaja i Dobrego Biskupa w Ślesinie. Wiązankę złożyli także przedstawiciele sołtysów sołectw Gminy Ślesin i Przewodniczących Osiedli Miasta Ślesina, w imieniu Policjantów Komendant Komisariatu Policji w Ślesinie a także Zarząd Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Ślesinie, dyrektorzy szkół, nauczycieli, uczniów i pracowników szkół gminy Ślesin a także Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi w Ślesinie i Stowarzyszenie Polska Gospodyni.


Uroczystość zakończyła się defiladą, w której udział wzięła orkiestra dęta, wojsko, poczty sztandarowe oraz uczniowie ZSP w Ślesinie. Po defiladzie wszyscy uczestnicy obchodów zostali zaproszeni na pączki przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Lubomyśle.

adminInformacjeM-GOK Ślesin Programem słowno-muzycznym - przed uroczysta Msza Świętą - przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego rozpoczęły się tegoroczne obchody 101. rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uroczystej Mszy Świętej asystowała asysta honorowa z 33 Powidzkiej Bazy Lotnicwa Transportowego, przedstawiciele urzędu Miasta i Gminy Ślesin, poczty sztandarowe służb mundurowych, oświaty, organizacji...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
299 razy przeczytano