przegladkoninski.pl

Nowy most nad Kanałem Ślesińskim ma być większy niż ten obecny. Na razie jednak nie wiadomo kiedy ruszy budowa. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 263 w Ślesinie, a przeprawa – o której mowa – jest jej częścią.

Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, niedawno uczestniczył w spotkaniu w Zarządzie Dróg Wojewódzkich dotyczącym właśnie przebudowy tej ważnej dla samorządu trasy. Jej częścią jest most nad Kanałem Warta-Gopło.
 – Decyzję o terminie realizacji inwestycji będziemy mogli podjąć dopiero po zapoznaniu się z gotową dokumentacją i przewidywanymi kosztami zadania – informuje nas Kinga Hendrych, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu.

Inwestycja zakłada: poszerzenie jezdni do 7 metrów na dojazdach do mostu, korekty istniejących skrzyżowań w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu, przebudowę skrzyżowania ulic Napoleona, Plac Wolności i Sadowej, przebudowę ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę chodnika, zatok autobusowych, odwodnienie drogi, projekt organizacji ruchu i tymczasowej organizacji ruchu uwzględniający objazd, usunięcie powstałych w związku z inwestycją kolizji, budowę nowego mostu o klasie obciążenia A (50 ton) i rozbiórkę istniejącego obiektu na Kanale Ślesińskim.

Choć na razie trudno powiedzieć, ile ta inwestycja będzie kosztowała, szacuje się, że może to być nawet 30 milionów złotych. To ważna dla gminy budowa, jednak na pewno w trakcie prac mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami, bo będą objazdy.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminInformacjeprzegladkoninski.pl Nowy most nad Kanałem Ślesińskim ma być większy niż ten obecny. Na razie jednak nie wiadomo kiedy ruszy budowa. Obecnie trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 263 w Ślesinie, a przeprawa – o której mowa – jest jej częścią. Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, niedawno uczestniczył w spotkaniu...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
710 razy przeczytano