LM.pl

Kluczyki do nowego busa z rąk szefowej wielkopolskiego PFRON-u i wicestarosty konińskiego, odebrała dziś dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. To jeden z pięciu samochodów, które trafią do powiatu konińskiego.

W Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie mieszka 100 osób dorosłych, niepełnosprawnych intelektualnie. Do tej pory korzystali oni z 12-letniego samochodu, który nie był przystosowany do przewożenia osób niepełnosprawnych. Co za tym idzie nie był w stanie zaspokajać wszystkich potrzeb transportowych mieszkańców.

– Nowy samochód zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców i możliwości dotyczące korzystania z wizyt specjalistycznych, wyjazdów okolicznościowych oraz wycieczek – informuje Joanna Wołyńska, dyrektor DPS w Ślesinie.

lm.pl
LM.pl

W ramach „Programu wyrównywania szans między regionami” udało się pozyskać 80 000 zł z PFRON, a Starostwo Powiatowe w Koninie do zakupu nowego samochodu dołożyło 45 800 zł. Dzięki temu od teraz mieszkańcom DPS służyć będzie wart 125 800 zł – Ford Transit Custom.

– Mam nadzieję, że pojazd posłuży przynajmniej tak długo jak poprzednik. Cieszę się, że znalazł się on w powiecie konińskim, w gminie Ślesin – podkreślił wicestarosta Władysław Kocaj.

– To jeden z pięciu samochodów, które zostaną przekazane powiatowi konińskiemu – mówiła Anna Skupień, dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON. – Cieszę się, że współpraca z powiatem jest dobra. Ta zachęta musi być z dwóch stron. PFRON przekazuje pieniądze, ale z drugiej strony musi iść potrzeba, praca, zainteresowanie i wiedza tego, co się dzieje na miejscu – dodała.

Podczas dzisiejszej uroczystości oficjalnie przekazano kluczyki i przecięto wstęgę. Stary samochód, który do tej pory służył w DPS-ie, trafi do Starostwa Powiatowego w Koninie.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeLM.pl Kluczyki do nowego busa z rąk szefowej wielkopolskiego PFRON-u i wicestarosty konińskiego, odebrała dziś dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie. To jeden z pięciu samochodów, które trafią do powiatu konińskiego. W Domu Pomocy Społecznej w Ślesinie mieszka 100 osób dorosłych, niepełnosprawnych intelektualnie. Do tej pory korzystali oni z 12-letniego samochodu,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
206 razy przeczytano