Gazeta Ślesińska

Podczas sesji 28 listopada br. Rada Miejska Gminy Ślesin podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy ulicy Józefa Wolniewicza w Licheniu Starym, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 327, położonej równolegle do ul. Toruńskiej, z wjazdem od ul. Wyszyńskiego.

Kim jest patron nowej ulicy? Józef Wolniewicz, syn Stefana i Pelagii, urodził się 7 lipca 1935 r. w Licheniu St. To zasłużony lokalny działacz i nauczyciel.W okresie okupacji razem z rodzicami wywieziony do obozu w Łodzi, potem Brandenburga. Po wojnie ukończył pedagogiczne studia nauczycielskie i wyższe studia na kierunku fizyka. W latach 1954-1993 pracował w radach narodowych w Gosławicach, Grąblinie i Ślesinie.

Pracę w szkole rozpoczął w Jasieniu, kontynuował w Lubsku i Licheniu St. Na emeryturę przeszedł w 1985 r., mimo to nadal poświęcał się swojej pasji – nauczaniu. Był wieloletnim działaczem ZHP. Józef Wolniewicz w pamięci mieszkańców zapisał się jako człowiek prawy, postępujący według jasnych zasad. Otrzymał wiele odznaczeń i medali. Po wielu latach pracy stał się lokalnym autorytetem. Zmarł 8 maja 2010 r. 15 września 2012 r. otrzymał pośmiertnie tytuł Zasłużony dla Miasta i Gminy Ślesin.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 12/2019

adminInformacjeGazeta Ślesińska Podczas sesji 28 listopada br. Rada Miejska Gminy Ślesin podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy ulicy Józefa Wolniewicza w Licheniu Starym, oznaczonej w ewidencji gruntów jako działka nr 327, położonej równolegle do ul. Toruńskiej, z wjazdem od ul. Wyszyńskiego. Kim jest patron nowej ulicy? Józef Wolniewicz,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
119 razy przeczytano