LM.pl

Tablica z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 660-lecie nadania praw miejskich. Tak będą wyglądały listopadowe obchody w Ślesinie.

Kampania honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego i Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej uświetnią uroczystości, które w Ślesinie zaplanowano na 10 listopada.

– Chcemy ten jubileusz odzyskania niepodległości uczcić w sposób szczególny. Postanowiliśmy umieścić tablicę, takie podziękowanie od mieszkańców naszej gminy – mówi Ilona Banaszak, sekretarz gminy Ślesin.

Tablica zostanie przytwierdzona do kamienia, który stanie w miejscu gipsowych płyt z herbem. Jej kolorystyka ma pasować do budynku urzędu. Przed gmachem odbędą się właśnie główne uroczystości.

– Zaczniemy około godz. 14:00 pieśniami patriotycznymi, o godz. 14:30 tradycyjnie odprawiona zostanie msza święta, a później korowód przejdzie nie na rynek, ale pod urząd – mówi Ilona Banaszak.

Tam poza odsłonięciem tablicy nie zabraknie przemówień, złożenia kwiatów, a także salwy honorowej i apelu pamięci.

 

Źródło: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeTablica z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego na uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 660-lecie nadania praw miejskich. Tak będą wyglądały listopadowe obchody w Ślesinie. Kampania honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego i Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej uświetnią uroczystości, które w Ślesinie zaplanowano na 10 listopada. - Chcemy ten jubileusz odzyskania...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
316 razy przeczytano