lm.pl
LM.pl

Wyremontowana część Osady Janaszkowo sprawdzona pod względem dostępności. Budynek skontrolował Maciej Wiatrowski.

Osada Janaszkowo powstaje w Wąsoszach. Budynek w 2018 roku został przekazany w użytkowanie na 15 lat konińskiej Fundacji „Podaj Dalej“ przez gminę Ślesin. Ma w nim powstać miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne zaczną żyć od nowa. Zgodnie z planem w obiekcie powstaną mieszkania treningowe, w których niepełnosprawni będą uczyć się samodzielności. Ponadto znajdzie się tam miejsce wytchnienia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, a także pracownia dla dzieci sprawnych i niepełnosprawnych oraz miejsce do rehabilitacji.

LM.pl/Fundacja 'Podaj dalej'

Żeby to wszystko powstało, konieczny jest generalny remont. Konieczne jest zlikwidowanie progów, stromych schodów, zbudowanie windy, przystosowanie łazienek i sal rehabilitacyjnych. Na wszystko potrzeba ponad 4 mln zł. Prace w związku z tym podzielono na etapy. Wykańczana jest właśnie część przyziemia, gdzie za kilka tygodni uruchomiony zostanie ośrodek rehabilitacji. Zanim jednak to się stanie, budynek skontrolował Maciej Wiatrowski, który w konińskiej fundacji jest odpowiedzialny za projekty związane z dostępnością architektury i przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami.

– Okazało się, że do poprawki są dwie rzeczy związane z montażem baterii prysznicowych w łazienkach. Już wiemy jak to rozwiązać! W przyszłym tygodniu Maciej spotka się jeszcze z wykonawcą, żeby omówić szczegóły dostępności – czytamy na stronie fundacji.

To nie koniec prac. Przed budowlańcami jeszcze m.in. remont części mieszkalnej obiektu w Wąsoszach.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjeLM.pl Wyremontowana część Osady Janaszkowo sprawdzona pod względem dostępności. Budynek skontrolował Maciej Wiatrowski. Osada Janaszkowo powstaje w Wąsoszach. Budynek w 2018 roku został przekazany w użytkowanie na 15 lat konińskiej Fundacji „Podaj Dalej“ przez gminę Ślesin. Ma w nim powstać miejsce, gdzie osoby niepełnosprawne zaczną żyć od nowa. Zgodnie z planem...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
118 razy przeczytano