Przegląd Koniński

Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i może kosztować około 6,2 miliona złotych. Konin otrzymał dofinansowanie do tego zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pomoc deklaruje też sąsiednia gmina Ślesin.

Most Bernardynka w Łężynie został zamknięty z początkiem 2015 roku z powodu złego stanu technicznego. Konin, bo to w jego granicach znajduje się ten obiekt, wyremontował biegnący obok przesmyk po kolei wąskotorowej, tak by mogły tamtędy jeździć samochody osobowe. Cały czas jednak jest to rozwiązanie zastępcze, bo nie było pieniędzy na generalny remont.

przegląd

W tym roku Konin otrzymał dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 3,7 miliona złotych do inwestycji szacowanej na około 6,2 miliona złotych. Rzeczywiste kwoty poznamy jednak po przetargu. Miasto już wcześniej liczyło na wsparcie finansowe ze strony sąsiedniej gminy Ślesin, bo to właśnie wielu jej mieszkańców z okolicznych wsi korzystało z tego mostu. Kilka lat temu Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, deklarował po rozmowach z radnymi, przekazanie maksymalnie pół miliona złotych.

– Podtrzymujemy tę naszą wcześniejszą propozycję – mówi Mariusz Zaborowski. – Rozmawiałem z Pawłem Adamowem, zastępcą prezydenta Konina i otrzymałem deklarację, że nawet moglibyśmy tę kwotę przekazać w przyszłym roku. To dla nas dobra wiadomość, bo teraz byłoby ciężko.

Mariusz Zaborowski zaproponował jeszcze jeden sposób przekazania tych 500 tysięcy złotych Koninowi. Chodzi o oszczędności w ramach Konińskiego Obszaru Strategicznej Interwencji – projektu realizowanego przez miasto i kilka samorządów powiatu konińskiego. Są oszczędności (ponad 200 tysięcy zł dla każdej gminy).

– Moglibyśmy zrezygnować z tej kwoty na rzecz miasta i wtedy w przyszłym roku dołożylibyśmy 300 tysięcy złotych – dodaje burmistrz Ślesina.

Tekst: Marcin Szafrański
adminInformacjePrzegląd Koniński Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i może kosztować około 6,2 miliona złotych. Konin otrzymał dofinansowanie do tego zadania w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Pomoc deklaruje też sąsiednia gmina Ślesin. Most Bernardynka w Łężynie został zamknięty z początkiem 2015 roku z powodu złego stanu technicznego. Konin, bo...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
102 razy przeczytano