Pod poniższym linkiem znajdą Państwo harmonogram wywozu odpadów mieszanych, popiołu i żużla, odpadów segregowanych i biodegradowalnych w roku 2020:

HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU MIASTA I GMINY ŚLESIN I – XII 2020 ROKU

Stawki za odbiór śmieci w gminie Ślesin wzrosną. Zdecydowali o tym radni, podczas ostatniej w tym roku sesji.

lm.pl
LM.pl

Na początku grudnia ślesińscy radni przyjęli tymczasowe ceny za śmieci, uprzedzając jednocześnie mieszkańców, że mogą one wzrosnąć. Wszystko dlatego, że gmina czekała na rozstrzygnięcie przetargu na odbiór odpadów komunalnych. Wtedy było to 12 zł od osoby miesięcznie za śmieci segregowane i 36 zł za niesegregowane.

Teraz, kiedy gminie udało się rozstrzygnąć przetarg, wysokość opłat została zmieniona. Za śmieci segregowane mieszkańcy będą musieli zapłacić 16,50 zł od osoby miesięcznie, natomiast za niesegregowane – 49,50 zł od osoby. Jeśli chodzi o właścicieli domków letniskowych, radni zdecydowali o ryczałcie w wysokości 169 zł za odpady segregowane i 507 zł za śmieci niesegregowane. W uchwale znalazł się też zapis obniżający koszt odbioru odpadów o 1 zł w przypadku deklaracji właściciela nieruchomości, że będzie posiadał na swojej posesji kompostownik.

Za nowymi stawkami opowiedziało się 12 radnych, a 1 wstrzymał się od głosu.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminInformacjePod poniższym linkiem znajdą Państwo harmonogram wywozu odpadów mieszanych, popiołu i żużla, odpadów segregowanych i biodegradowalnych w roku 2020: HARMONOGRAM WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH Z NIERUCHOMOŚCI ZAMIESZKAŁYCH Z TERENU MIASTA I GMINY ŚLESIN I – XII 2020 ROKU Stawki za odbiór śmieci w gminie Ślesin wzrosną. Zdecydowali o tym radni,...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
8 358 razy przeczytano