Przegląd Koniński

Trwa rozbiórka mostu Bernardynka. Cała stara konstrukcja zniknie w ciągu najbliższych tygodni, po czym rozpocznie się odbudowa.

Główna część płyty nośnej, między dwoma filarami, mostu Bernardynka została już rozebrana.

– Budowniczowie przy użyciu ciężkiego sprzętu usunęli konstrukcje, której fragmenty spadły na specjalne pontony, a później zostały wywiezione – informuje magistrat. – We wtorek (16 lutego) kontynuowano prace przy zachodnim filarze. Beton kruszą olbrzymie hydrauliczne młoty udarowe. Sortowany jest beton oraz konstrukcje stalowe ukryte w niej.

Wykonawcą prac jest firma POLWAR z Gdańska, która zaproponowała, że zadanie to wykona za ponad 5,8 miliona złotych. Obejmuje ono rozebranie obecnej konstrukcji przeprawy i wybudowanie nowej trzyprzęsłowej o długości 55 metrów. Wyremontowany będzie istniejący most nieczynnej linii kolejowej z przystosowaniem go do użytkowania jako ciąg pieszo-rowerowy, przebudowy doczekają się odcinki drogi na dojazdach do mostu, zostanie wykonane jego odwodnienie i oświetlenie. W ramach inwestycji, która ma zakończyć się we wrześniu 2021, powstanie kanał technologiczny oraz będzie wykonane oznakowanie pionowe i poziome. Miasto otrzymało 3,7 mln złotych dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych do tej przebudowy. Kwotą 500 tysięcy złotych zadanie wesprze sąsiednia gmina Ślesin.

zdj. Urząd Miejski w Koninie

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

https://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpghttps://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/PK_logo150.jpgadminInformacjePrzegląd Koniński Trwa rozbiórka mostu Bernardynka. Cała stara konstrukcja zniknie w ciągu najbliższych tygodni, po czym rozpocznie się odbudowa. Główna część płyty nośnej, między dwoma filarami, mostu Bernardynka została już rozebrana. – Budowniczowie przy użyciu ciężkiego sprzętu usunęli konstrukcje, której fragmenty spadły na specjalne pontony, a później zostały wywiezione – informuje...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
65 razy przeczytano