LM.pl

Przebudowa drogi między Różopolem i Piotrkowicami w gm. Ślesin oraz między Koninem, a Rudzicą zostanie wykonana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Koninie podpisano umowy na dofinansowanie obu inwestycji.

Wicewojewoda Aneta Niestrawska przekazała powiatowi konińskiemu blisko 7 mln zł.

– Naszym celem jest, aby środki z Funduszu Dróg Samorządowych sprawiły by większość wielkopolskich gmin i powiatów mogła podnosić bezpieczeństwo i standard życia mieszkańców. Jestem przekonana, że samorządowcy z powiatu konińskiego bardzo dobrze poradzą sobie z przeprowadzeniem inwestycji. Gratuluję i życzę powodzenia w ich realizacji. Niech służą mieszkańcom – mówiła wicewojewoda Aneta Niestrawska.

Fundusz Dróg Samorządowych ma na celu poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Zadowolenie z możliwości realizacji kolejnych inwestycji na drogach powiatu z udziałem środków zewnętrznych wyraził także starosta koniński Stanisław Bielik.

– Przy tak skromnym budżecie, jaki ma nasz powiat, pozyskiwanie funduszy ze źródeł pozabudżetowych (krajowych i unijnych) jest podstawową szansą na inwestowanie w rozwój powiatu. Dlatego też, nasz samorząd systematycznie aplikuje o dodatkowe środki składając różne wnioski, głównie o dofinansowanie realizacji zadań inwestycyjnych, ale również i z zakresu zadań społecznych. Jak dotychczas udaje nam się to robić z sukcesem – powiedział starosta.

Inwestycje, na dofinansowanie których podpisano dziś w starostwie umowy, polegać będą na przebudowie: prawie trzech kilometrów drogi nr 3212P wiodącej z Konina do Rudzicy ( 3,2 mln zL dofinansowania) oraz niepełna trzy kilometrowego odcinka drogi nr 3210P łączącego miejscowości Różopole i Piotrkowice w gminie Ślesin ( 3,7 mln zł dofinansowania). Oba zadania kosztować będą powiat ponad 14,6 mln zł. Zakres przewidywanych prac obejmie wymianę nawierzchni i wzmocnienie ich konstrukcji, ale także budowę chodników, zatok autobusowych wraz z peronami dla pasażerów, przebudowanie skrzyżowań z drogami gminnymi oraz wykonanie aktywnego oznakowania na przejściach dla pieszych. Przy drodze z Konina do Rudzicy powstanie także prawie 3-kilometrowa droga pieszo-rowerowa.

Procedury przetargowe zostaną wszczęte w najbliższy poniedziałek. Prace rozpoczną się po wyborze najkorzystniejszych ofert i zawarciu stosownych umów. Zakończenie inwestycji zaplanowano na czerwiec 2020 roku.

fot. Starostwo Powiatowe w Koninie

Tekst: LM.pl

adminInformacjeLM.pl Przebudowa drogi między Różopolem i Piotrkowicami w gm. Ślesin oraz między Koninem, a Rudzicą zostanie wykonana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dzisiaj w Starostwie Powiatowym w Koninie podpisano umowy na dofinansowanie obu inwestycji. Wicewojewoda Aneta Niestrawska przekazała powiatowi konińskiemu blisko 7 mln zł. – Naszym celem jest, aby środki z...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
311 razy przeczytano