Gazeta Ślesińska

10 października br. obchodzono 15-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie. To jednostka organizacyjna powiatu konińskiego, będąca ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Razem z uczestnikami ŚDS świętowali ich bliscy oraz przedstawiciele samorządów i instytucji działających na rzecz pomocy społecznej w powiecie konińskim.

Uroczystość zorganizowano w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego. Gości powitał kierownik ośrodka Marek Jegliński. Mówił, jak ważna jest dbałość o zdrowie psychiczne, a także umiejętność okazywania pomocy osobom doświadczającym kryzysów. O początkach działalności ŚDS-u opowiedział jego ówczesny kierownik Tomasz Majewski. Nie zabrakło zabawnych anegdot i podziękowań w stronę współtwórców placówki, którzy z oddaniem pracują tutaj do dziś.

O tym, jak ważna jest dbałość o zdrowie psychiczne, przekonywali również specjaliści: dr hab. Jakub Bartoszewski z PWSZ w Koninie, dr Jacek Biskupski i psycholog Zbigniew Nabzdyk. Dla gości wystąpiły wokalistki ze Studia Piosenki w M-GOK w Kleczewie, a talent poetycki zaprezentowała Leokadia Prus. Był też jubileuszowy tort oraz zajęcia grupowe integrujące uczestników ŚDS z ich bliskimi. Poczęstunek zapewniła Spółdzielnia Socjalna „Razem do Sukcesu” z Kramska. Środowiskowy Dom Samopomocy w Ślesinie działa od 1 września 2004 roku jako ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Znajduje się na terenie Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kościelnej.

Oferuje miejsce dla 35 mieszkańców powiatu konińskiego, którzy mogą korzystać z treningów umiejętności społecznych, rozmów terapeutycznych, zajęć relaksacyjnych i pozwalających kreatywnie spędzać wolny czas (ćwiczenia gimnastyczne, gry, wycieczki). Uczestnicy mają zapewniony transport oraz posiłek. Szczegółowych informacji można uzyskać pod nr 63 270-62-48.

oprac. (u)

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 10/2019

adminInformacjeGazeta Ślesińska 10 października br. obchodzono 15-lecie działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Ślesinie. To jednostka organizacyjna powiatu konińskiego, będąca ośrodkiem wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Razem z uczestnikami ŚDS świętowali ich bliscy oraz przedstawiciele samorządów i instytucji działających na rzecz pomocy społecznej w powiecie konińskim. Uroczystość zorganizowano...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
151 razy przeczytano