Źródło: przegladkoninski.pl

Urząd Miasta i Gminy Ślesin już oficjalnie otwarty. W poniedziałek, 5 stycznia, w budynku uroczyście przecięto wstęgę. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści – Leszek Galemba i Tomasz Nowak, radni sejmiku Małgorzata Waszak i Kazimierz Pałasz. Nie zabrakło samorządowców z sąsiednich gmin oraz ślesińskich radnych i urzędników. Modernizacja kosztowała 5 milionów złotych.

http://Zobacz materiał TV.

Jak mówił burmistrz Mariusz Zaborowski, decyzja o podjęciu się tego zadania nie była łatwa. Rozważana była budowa nowego obiektu, jednak zdecydowano się na przebudowę starego. Dziś urząd jest nie do poznania. Nowoczesny, przestronny i dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
– Obiekt zasilany jest pompami ciepła. Na parkingu mamy dziewiętnaście 90-metrowych odwiertów, które dają nam ciepło do budynku. Oprócz tego cały dach oraz tylna ściana są w panelach fotowoltaicznych do wytwarzania energii elektrycznej – mówił Mariusz Zaborowski.

Urzędnicy liczą, że uda się jeszcze zdobyć dofinansowanie w wysokości około 1.200.000 zł. Pieniądze trafiłyby do budżetu samorządu Ślesina.
– Bardzo się cieszę, że są z nami radni sejmiku Małgorzata Waszak i Kazimierz Pałasz. Do 36. miejsca wystarczyło środków, a gmina Ślesin jest na 38 – dodał burmistrz.

Wśród przecinających wstęgę był Jarosław Wendt, który wylicytował tę czynność podczas poprzedniego finału WOŚP. Towarzyszył mu wnuk Olek.

Podczas oficjalnego otwarcia zmodernizowanego ślesińskiego urzędu nie zabrakło wójtów i burmistrzów powiatu konińskiego i nie tylko. W ich imieniu przemówił Marek Wesołowski, burmistrz Kleczewa.
– W końcu, po tylu latach w trudnych warunkach lokalowych piękny wyremontowany budynek, który będzie służył pracownikom i mieszkańcom załatwiającym sprawy administracyjne, a czasem nawet życiowe. Cieszymy się bardzo, jesteśmy z wami i podziwiamy – powiedział Marek Wesołowski. – A teraz trochę rozrywki. Dzięki roztropności parlamentu RP – Mariusz, będziesz mógł jeszcze dziesięć lat w tym budynku rezydować.

Źródło: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminUMiGUrząd Miasta i Gminy Ślesin już oficjalnie otwarty. W poniedziałek, 5 stycznia, w budynku uroczyście przecięto wstęgę. W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści – Leszek Galemba i Tomasz Nowak, radni sejmiku Małgorzata Waszak i Kazimierz Pałasz. Nie zabrakło samorządowców z sąsiednich gmin oraz ślesińskich radnych i urzędników. Modernizacja kosztowała 5...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
474 razy przeczytano