LM.pl

Od 1 września przestanie istnieć filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin w Piotrkowicach. Zdecydowali o tym dzisiaj ślesińscy radni.

Z wnioskiem o likwidację filii w Piotrkowicach do władz gminy zwróciła się dyrektor biblioteki w Ślesinie.

– Ta filia nie ma zainteresowania. Czytelnicy korzystają częściej z księgozbioru w oddalonym o kilka kilometrów Licheniu, albo w Ślesinie. Do tych dwóch bibliotek trafią książki po inwentaryzacji w Piotrkowicach – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Za likwidacją opowiedziało się 10 radnych, 3 głosowało przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. Pomieszczeniem, które zostanie po filii biblioteki zainteresowane jest miejscowe koło gospodyń wiejskich.

Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Ślesinie przyjęto również zmiany w budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej. Dotyczą one między innymi zabezpieczeniu środków na dowóz dzieci do szkół oraz zakup opału dla zespołu szkolno-przedszkolnego.

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla – LM.pl

adminUMiGLM.pl Od 1 września przestanie istnieć filia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Ślesin w Piotrkowicach. Zdecydowali o tym dzisiaj ślesińscy radni. Z wnioskiem o likwidację filii w Piotrkowicach do władz gminy zwróciła się dyrektor biblioteki w Ślesinie. - Ta filia nie ma zainteresowania. Czytelnicy korzystają częściej z księgozbioru w oddalonym o kilka...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
170 razy przeczytano