Uprzejmie informuję, że została uruchomiona procedura ubiegania się o środki finansowe  m.in. na wypłatę zasiłków celowych dla poszkodowanych rodzin i osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych potrzeb bytowych w oparciu o posiadane środki własne.
Pomoc taka udzielana jest w formie zasiłku celowego przyznawanego na podstawie art. 39 ust. 1 i 2 oraz art. 40 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz.U z 2016 r. poz.930 z późn. zm.).

Pomoc jest udzielana na wniosek osoby uprawnionej. 
W Gminie Ślesin realizacją tego zadania zajmuje się Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Ślesinie ul. Kleczewska 15; 62-561 Ślesin ( tel. 63 270-40-87).

Proszę wszystkich poszkodowanych o jak najszybsze zgłoszenie zaistniałych strat  w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i złożenie wniosku o udzielenie pomocy.

 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy Ślesin

adminUMiGUprzejmie informuję, że została uruchomiona procedura ubiegania się o środki finansowe  m.in. na wypłatę zasiłków celowych dla poszkodowanych rodzin i osób samotnie gospodarujących, które poniosły straty w gospodarstwach domowych (budynkach mieszkalnych, podstawowym wyposażeniu gospodarstw domowych) i znalazły się w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, w której nie mogą zaspokoić niezbędnych...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
324 razy przeczytano