Zdjęcia: Henryk Zajfert

Ślesińscy radni byli zgodni przy udzielaniu absolutorium burmistrzowi z wykonania budżetu za 2017 rok. Jak mówił Mariusz Zaborowski, to już ósme jego absolutorium. I że bardzo chciałby być jeszcze burmistrzem i tym samym realizować swoje dalsze plany oraz zamierzenia.
– Życzyłbym sobie takiej samej rady w następnej kadencji – mówił.

Ubiegłoroczny budżet Ślesina to około 60 mln zł. Jan Wadelski, wiceprzewodniczący rady miejskiej, przypomniał o największej inwestycji, czyli modernizacji budynku urzędu – największej i kontrowersyjnej. Wspominał, że miał pytania od mieszkańców, po co taki remont.
– Ale po jego zakończeniu miałem już tylko pozytywne komentarze – powiedział i gratulował absolutorium burmistrzowi. – Jest ono w pełni zasłużone.

Stanisław Chrzanowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Ślesinie, życzył by ta współpraca między burmistrzem i radą nadal układała się tak dobrze. Chwalił ją również Mariusz Zaborowski, choć – jak przyznał – często dochodzi do ostrych dyskusji.
– Są czasami sytuacje wykłócania się, ale dochodzimy do konsensusu i staramy się znaleźć złoty środek. Chcemy często bardzo dużo, a nie zawsze nas na to stać – powiedział burmistrz. Dziękował radnym, swoim najbliższym współpracownikom, sołtysom, dyrektorom szkół i szefom gminnych jednostek. – Przed nami mnóstwo pracy – zapowiedział.

Warto dodać, że podczas dzisiejszej sesji absolutoryjnej radni jednogłośnie obniżyli pensję burmistrza Ślesina o 20 procent, a to efekt zmiany prawa przez partię rządzącą. Mariusz Zaborowski od 1 lipca zarabiać będzie miesięcznie 9240 złotych (brutto).
– Te przepisy nakazują radzie miejskiej do zajrzenia do kieszeni pana burmistrza, którego potraktowaliśmy, tak jak w absolutorium, bardzo pozytywnie – mówił Stanisław Chrzanowski. – Teraz po tych „obcinkach” jest tak, że zarządza się milionowymi budżetami a zarabia się 6 tysięcy złotych, ale trudno. Tak to jest.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminUMiGŚlesińscy radni byli zgodni przy udzielaniu absolutorium burmistrzowi z wykonania budżetu za 2017 rok. Jak mówił Mariusz Zaborowski, to już ósme jego absolutorium. I że bardzo chciałby być jeszcze burmistrzem i tym samym realizować swoje dalsze plany oraz zamierzenia. – Życzyłbym sobie takiej samej rady w następnej kadencji – mówił. Ubiegłoroczny...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
318 razy przeczytano