przegladkoninski.pl

Choć we wcześniejszym rozdaniu się nie udało, ostatecznie gmina Ślesin otrzyma unijne dofinansowanie do termomodernizacji Urzędu Miasta i Gminy. Chodzi o blisko 1,2 miliona złotych.
– Są to dochody gminy, których nie planowaliśmy. Dzięki temu możliwa będzie realizacja innych naszych pomysłów – mówił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina podczas podpisania umowy z Maciejem Sytkiem, wicemarszałkiem województwa wielkopolskiego.

Zmodernizowany ślesiński urząd został oficjalnie otwarty w lutym tego roku. Inwestycja kosztowała 5 milionów złotych. Gmina ubiegała się o unijne dofinansowanie na termomodernizację, jednak początkowo go nie otrzymała. Znalazła się na drugim miejscu „pod kreską”. Burmistrz Mariusz Zaborowski nie załamywał jednak rąk i cały czas zapowiadał, że jest duża szansa na zdobycie dotacji.
– Czekaliśmy na oszczędności z przetargów tych samorządów, które dofinansowanie otrzymały – wyjaśniał dzisiaj Mariusz Zaborowski. – Jestem przeszczęśliwy, bo do kwoty, którą wydaliśmy na przebudowę urzędu, dostajemy blisko 1,2 miliona złotych.

Pieniądze trafią do budżetu gminy.
– To dochody, których nie planowaliśmy – dodał burmistrz. – Dzięki temu możliwa będzie realizacja innych naszych pomysłów.

Mariusz Zaborowski wspomniał, że gmina będzie budować tężnie, na to samorząd też otrzymał dofinansowanie 320 tysięcy złotych. – Umowa jest podpisana i do lata przyszłego roku zostaną wybudowane – przyznał burmistrz. – Zaczynamy też duży projekt poszerzenia plaży. Turyści z pewnością będą zadowoleni z tego przedsięwzięcia realizowanego w następnych latach.

– Budynek robi ogromne wrażenie – stwierdził Maciej Sytek, członek zarządu województwa wielkopolskiego. O Ślesinie powiedział natomiast, że to takie Świnoujście Wielkopolski. – W miarę eleganckie i przyjemne, gdzie można przyjechać i odpocząć. To jest ważne miejsce, jeżeli chodzi o turystykę i dobrze, że dzieją się takie rzeczy – dodał wicemarszałek.

Dodajmy, że Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał samorządowi blisko 1,2 mln zł w ramach działania WRPO 2014-2020, obejmującego projekty związane z poprawą efektywności energetycznej w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Jego efektem będą oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i cieplnej, ograniczenia emisji CO2 oraz poprawa stanu środowiska i jakości życia mieszkańców.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminUMiGChoć we wcześniejszym rozdaniu się nie udało, ostatecznie gmina Ślesin otrzyma unijne dofinansowanie do termomodernizacji Urzędu Miasta i Gminy. Chodzi o blisko 1,2 miliona złotych. – Są to dochody gminy, których nie planowaliśmy. Dzięki temu możliwa będzie realizacja innych naszych pomysłów – mówił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina podczas podpisania...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
124 razy przeczytano