Galeria zdjęć Henryka Zajferta

Prawie 59 milionów złotych to dochody zapisane w budżecie gminy Ślesin na 2019 rok, który został przyjęty jednogłośnie przez radnych. Samorząd spodziewa się, że w nowym roku do kasy samorządu wpłynie jeszcze około 2 milionów złotych z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu, będących dotacjami do dwóch zrealizowanych już wcześniej inwestycji.

Chodzi o budowę ścieżki pieszo-rowerowej ze Ślesina w stronę Kleczewa oraz termomodernizację Urzędu Miasta i Gminy. Choć wydawało się, że dotacja zostanie przekazana jeszcze w 2018 roku, stanie się jednak inaczej. Pieniądze trafią do budżetu gminy Ślesin na 2019 rok. A to naprawdę pokaźna kwota, bo około 2 miliony złotych.
– Rada Miejska zdecyduje, czy te środki przeznaczymy na inwestycje – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. Wydaje się jednak, że w większości właśnie na taki cel będą wydane, bo lista zadań jest spora.

Największą inwestycją gminy Ślesin w 2019 roku będzie modernizacja drogi w Honoratce za około 2,2 miliona złotych. Z przyszłorocznego budżetu sfinansowany będzie remont 1,3-kilometrowego odcinka drogi między Piotrkowicami i Wąsoszami.
– Asfalt jest już położony, natomiast w całości ta inwestycja nie jest zapłacona – dodaje burmistrz Zaborowski. W planach na 2019 rok jest też między innymi budowa tężni przy plaży w Ślesinie czy przebudowa świetlicy w Holendrach Szyszyńskich.

Dochody gminy Ślesin na 2019 rok zaplanowano na poziomie prawie 59 milionów złotych, natomiast wydatki to prawie 62 miliony.

 

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

adminUMiGPrawie 59 milionów złotych to dochody zapisane w budżecie gminy Ślesin na 2019 rok, który został przyjęty jednogłośnie przez radnych. Samorząd spodziewa się, że w nowym roku do kasy samorządu wpłynie jeszcze około 2 milionów złotych z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu, będących dotacjami do dwóch zrealizowanych już wcześniej inwestycji. Chodzi...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
461 razy przeczytano