UKS Ślesin

Drugi miesiąc tegorocznych wakacji był w naszym klubie kolejnym miesiącem wyjazdów i startów w regatach żeglarskich. Żeglarze rozpoczęli sierpień od startu w regatach GPJK „Między Mostami – Memoriał Stanisława Dobrzyńskiego”. Impreza odbyła się 1 sierpnia w Klubie Żeglarskim Energetyk w Gosławicach. Nasza załoga Omegi Sport POL – 135 w składzie: Kacper Jakubowski – sternik, Piotr Paruszkiewicz, Kacper Gębicki  zajęła drugie miejsce,  za załogą Omegi Fuzzel , sterowanej przez Mateusza Szczepaniaka z Konina.

Podobnie jak w zeszłym roku, obie załogi reprezentują nasz region i Koniński Okręgowy Związek Żeglarski w Pucharze  Polski w Klasie Narodowej Omega w sezonie 2020. Poza tym w klasie Open także na drugim miejscu na jachcie 420 regaty ukończyła załoga UKS-u:  Julia Lewandowska i Wiktoria Kwiatkowska. W klasie jachtów kabinowych T-2 kolejne drugie miejsce dla Ślesina  zdobył Jacek Olejniczak, płynący w załodze z Ireneuszem Salamonikiem z Poznania.

UKS Ślesin

Tydzień później, 8 sierpnia  nasza załoga Omegi POL – 135 startowała w kolejnych regatach Grand Prix Jeziora Powidzkiego – Puchar Dowódcy 33 Bazy Lotnictwa Transportowego,  zajmując w klasie Open czwarte miejsce oraz  pierwsze miejsce w klasie Omega. Ślesińska załoga w składzie Jacek Olejniczak, Piotr Paruszkiewicz, Kacper Chmielewski otrzymała także z rąk organizatora regat Jacka Smuszkiewicza szczególne wyróżnienie za widowiskowy styl żeglowania na tegorocznych regatach na Jeziorze Powidzkim.

W tym samym dniu na Przystani Wodnej w Ślesinie odbyły się Regaty o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin oraz Puchar Starosty Konińskiego w Żeglarstwie.  Impreza została przeprowadzona zgodnie z zasadami dystansu społecznego i obostrzeniami dotyczącymi epidemii covid-19. Organizatorami regat był UKS Delfin w Ślesinie, Klub Old – Boat Keja oraz Gmina Ślesin. Bardzo wysoka temperatura i jednocześnie słaby wiatr sprawiły, że pogoda w sobotę nie sprzyjała żeglarzom rywalizującym w Ślesinie.  W regatach wystartowała w trzech klasach duża grupa dzieci i młodzieży z UKS – u.

2. Julia Lewandowska.

Po regatach była tradycyjna żeglarska grochówka, zimne napoje oraz wręczanie pucharów, medali i nagród. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować sponsorowi  regat,  Firmie Szmidt i Syn z Biskupia za wspaniałe nagrody dla uczestników.

UKS Ślesin

Kolejny weekend dla naszego klubu to udział naszej Omegi POL – 135            w pierwszych w tym sezonie regatach Pucharu Polski w Klasie Narodowej Omega – Memoriał Juliusza Sieradzkiego. Trzydniowe regaty zostały zorganizowane w Pucku na wodach Zatoki Puckiej w dniach 14-16 sierpnia.  W poprzednich latach wiele załóg nie ukończyło regat ze względu na silny wiatr, wywrotki i złamane maszty. Tym razem spokojna jak na wody morskie pogoda oszczędziła zdecydowanie sprzęt i startujących w zawodach żeglarzy. Była to świetna okazja do ustawienia i sprawdzenia łodzi przed kolejnymi pucharowymi regatami.

UKS Ślesin

22 sierpnia wystartowaliśmy w następnych regatach Grand Prix Jezior Konińskich – Puchar Komandora KŻ KWB Konin. Regaty zostały zorganizowane  w Pątnowie, przy udziale naszych najmłodszych żeglarek i żeglarzy. W klasie Omega Sport wygrała załoga Delfina Ślesin: Kacper Jakubowski, Kacper Chmielewski, Łukasz Leszczyński. W klasie 420 najlepszy okazał się Kacper Gębicki, a na miejscu drugim regaty ukończyła Julia Lewandowska ze Ślesina. W klasie Ancora wystartowały trzy ślesińskie załogi. Miejsce I  zajęli: Mateusz Janczewski, Maciej Lewandowski. Miejsce II  zajęła załoga: Wiktor Dominiak, Maja Krawczak, a miejsce trzecie załoga: Filip Dominiak, Amelia Mielczarska. Ponadto w klasie T-2 na drugim miejscu dopłynął do mety Jacek Olejniczak z Mateuszem Leszczyńskim w załodze.

Ostanie sierpniowe regaty i zarazem ostatnie finałowe regaty z całego cyklu Grand – Prix Jeziora Powidzkiego odbyły się 29 sierpnia w Marinie Ostrowo nad Jeziorem Powidzkim. W regatach wystartowała tradycyjnie nasza załoga Omegi Sport POL – 135  SLESIN.PL w składzie: Jacek Olejniczak, Piotr Paruszkiewicz, Kacper Chmielewski. W klasyfikacji ogólnej całego Grand – Prix 2020 załoga UKS -u  zajęła w klasie Open wysokie drugie miejsce. Po regatach krótkiego podsumowania  dokonał wiceprezes klubu Marcin Bryl:

„Nasz kolejny cel został osiągnięty. Jesteśmy  bardzo zadowoleni. Mamy wreszcie nowoczesną łódkę klasy Omega Sport.  Mamy Optimisty, Ancory i 420-ki na których od 2002 roku uczymy i szkolimy dzieci i młodzież .  Mamy sponsora Firmę ABC – PAK, która wspiera nas w startach i wyjazdach na regaty Pucharu Polski. Współpraca z rodzicami w tym sezonie układa się bardzo dobrze. Rodzice chętnie angażują się w życie klubu, pomagają,  jeżdżą z nami na regaty.  Przed nami kolejne trzy starty w Pucharze Polski, zajęcia, szkolenie i regaty dla najmłodszych żeglarzy ze Ślesina, aż do listopada. Po wielu latach pracy udało sie nam wynieść ślesińskie żeglarstwo na wysoki ogólnopolski poziom.”

Tekst i zdjęcia UKS, KNOZŻ

adminSportUKS Ślesin Drugi miesiąc tegorocznych wakacji był w naszym klubie kolejnym miesiącem wyjazdów i startów w regatach żeglarskich. Żeglarze rozpoczęli sierpień od startu w regatach GPJK 'Między Mostami - Memoriał Stanisława Dobrzyńskiego'. Impreza odbyła się 1 sierpnia w Klubie Żeglarskim Energetyk w Gosławicach. Nasza załoga Omegi Sport POL - 135...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin