UKS Ślesin

Okres wakacji to bardzo intensywny czas w działalności Sekcji Żeglarskiej UKS Delfin w Ślesinie. Zajęcia z żeglarstwa prowadzone są w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 9.45 – 12.00 na Przystani Wodnej w Ślesinie.  Zajęcia w grupach prowadzą instruktorzy: p. Marcin Bryl oraz p. Jacek Olejniczak. W zajęciach uczestniczy dwudziestoosobowa grupa dzieci  i młodzieży.

W naszej  pracy skupiliśmy się w tym roku nie tylko na nauce najmłodszych i początkujących dzieci, ale również na przygotowaniu grupy zaawansowanej do startów w regatach ogólnopolskich oraz Pucharu Polski w Klasie Narodowej OMEGA. 

Ponadto w lipcu przeprowadziliśmy cykl zajęć przygotowawczych do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego.  Dzięki temu nasi najbardziej zaangażowani żeglarze co roku mają możliwość uzyskania uprawnień żeglarskich potrzebnych do prowadzenia większych jachtów w ramach prowadzonych przez nas zajęć.  Drugiego sierpnia po egzaminie stopień Żeglarza Jachtowego uzyskali: Kacper Jakubowski i Kacper Gębicki, którym serdecznie gratulujemy! W tym roku zwracamy szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa i higieny osobistej w związku z epidemią covid 19, zarówno na zajęciach oraz w czasie startów w regatach.

UKS Ślesin

Od połowy czerwca praktycznie w każdą sobotę startujemy w  regatach żeglarskich na Jeziorze Powidzkim, Jeziorach Konińskich oraz Pucharze Polski w Klasie Narodowej Omega. W pierwszej połowie lipca w ramach współpracy   z Sekcją Piłki Nożnej Dziewcząt UKS zorganizowaliśmy zajęcia z żeglarstwa   w ramach półkolonii sportowych. W zajęciach brała udział kilkunastoosobowa grupa  piłkarek  z naszego klubu oraz dzieci i młodzież z Sekcji Żeglarskiej.                   

Na podkreślenie zasługują starty naszych żeglarzy w Grand Prix Jeziora Powidzkiego. 18 lipca odbyły się kolejne regaty Grand Prix o Srebrną Paterę Restauracji Jabłona w  Powidzu. Tym razem w regatach w klasie Open wystartowały dwie załogi ze Ślesina. Załoga Omegi Sport POL – 135 w składzie:  Jacek Olejniczak, Piotr Paruszkiewicz, Kacper Chmielewski zajęła ostatecznie  2  miejsce po zaciętej i wyrównanej walce z jachtem regatowym 505 oraz Sławomirem Blaszką z Poznania, płynącym na Skippi 650. Nasza druga bardzo młoda załoga:  Kacper Jakubowski i Kacper Chmielewski zajęła 5 miejsce na jachcie 420. Był to pierwszy i udany start  załogi w tak dużej imprezie żeglarskiej.

UKS Śleisn


 25 lipca w Przybrodzinie odbyły się kolejne regaty na Jeziorze Powidzkim  o Czarną Kotwicę. Regaty odbyły się przy bardzo silnym wietrze i dużej fali.  Tym razem załoga naszej Omegi  POL -135 zajęła 3 miejsce. Młodsza załoga jachtu 420 w składzie Kacper Chmielewski i Julia Lewandowska po niegroźnej kolizji z katamaranem musiała się niestety wycofać  z regat w czasie drugiego biegu. Zerwana wanta uniemożliwiła załodze ukończenie regat. Mimo to należą sie im duże brawa!


Warto w tym miejscu wspomnieć o Piotrze Paruszkiewiczu, który już od trzech lat pływa na trapezie na ślesińskiej omedze, wykonując przy tym widowiskowe akrobacje. Pływanie na trapezie w załodze regatowej w klasie Omega Sport wymaga dużej sprawności. Piotrek od czasu do czasu potrafi przepłynąć metę w inny sposób, to znaczy balastując na trapezie i stojąc na burcie na rękach. Nasz zawodnik stał się prawdziwą gwiazdą regat na Jeziorze Powidzkim.        

UKS Ślesin

Kolejne regaty odbyły się w sobotę 1 sierpnia w Klubie Żeglarskim Energetyk  w Gosławicach. Były to drugie regaty z cyklu Grand – Prix Jezior Konińskich, rozegrane przy pięknej wietrznej i słonecznej pogodzie. Tym razem Omegą popłynęła załoga: Kacper Jakubowski, Kacper Gębicki, Piotr Paruszkiewicz,  zajmując drugie wysokie miejsce. W klasie Open także na drugim miejscu na łodzi 420 regaty ukończyła Julia Lewandowska płynąca w załodze razem z Wiktorią Kwiatkowską.  Także na drugim miejscu regaty ukończyła  jeszcze jedna załoga z UKS z instruktorem  Jackiem  Olejniczakiem na sterze, płynącym w załodze z Ireneuszem Salomonikiem z Poznania w klasie jachtów kabinowych T2. 

          Kolejne regaty odbędą się w Ślesinie 8 sierpnia. W regatach wystartują tym razem wszyscy najmłodsi żeglarze z naszego klubu na jachtach klasy OPTIMIST, ANCORA oraz 420.  Poza tym w dniach 14-17 sierpnia nasza załoga Omegi POL-135 SLESIN.PL wyjeżdża do Pucka na pierwsze ogólnopolskie regaty Pucharu Polski w Klasie Omega Sport: Memoriał Juliusza Sieradzkiego. Regaty odbywają się co roku na wodach Zatoki Puckiej i słyną z bardzo trudnych warunków i silnego wiatru . W czasie rozgrywanych w przeszłości regat  kilka łodzi straciło maszty, a podarte od silnego wiatru żagle to częsty widok w puckiej marinie.  Będzie to na pewno duże wyzwanie dla naszej załogi, ale także doskonały sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Krynicy Morskiej, które odbędą się w drugiej połowie września.

Tekst i zdjęcia UKS

http://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/IMG_1101-1-1024x678.jpghttp://gminaslesin.futurehost.pl/wp-content/uploads/2020/08/IMG_1101-1-150x150.jpgadminSportUKS Ślesin Okres wakacji to bardzo intensywny czas w działalności Sekcji Żeglarskiej UKS Delfin w Ślesinie. Zajęcia z żeglarstwa prowadzone są w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 9.45 - 12.00 na Przystani Wodnej w Ślesinie.  Zajęcia w grupach prowadzą instruktorzy: p. Marcin Bryl oraz p. Jacek Olejniczak. W zajęciach uczestniczy dwudziestoosobowa...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
344 razy przeczytano