Zakończył się szósty triathlon w Ślesinie

przegladkoninski.pl

– Mam nadzieję, że spotkamy się znów za rok – powiedział w niedzielę na zakończenie szóstego już w historii Ślesina Garmin Iron Triathlon, burmistrz Mariusz Zaborowski. – Gratuluję zawodnikom i organizatorom, a wszystkich zapraszam do naszego przepięknego miasta, nad nasze wspaniałe jeziora. U nas warto spędzić wakacje.

3 czerwca na starcie triathlonu stanęło ponad tysiąc zawodników z całego kraju. Impreza przyciągnęła nie tylko amatorów sportu, ale także miłośników pięknych krajobrazów. Wyjątkowo widowiskowo wyglądał wyścig w wodzie. Pot na czole towarzyszył wszystkim zawodnikom do samego końca. Lejący się z nieba żar nie pomagał, jednak nikogo nie pokonał. Na najdłuższym dystansie zawodnicy musieli przepłynąć kilometr w jeziorze, 45 kilometrów pokonać na rowerze oraz przebiec 10-kilometrową trasę. Nowością była możliwość wystartowania w trzyosobowej sztafecie również na 1/8 IM, co do tej pory możliwe było jedynie na ćwiartce. Zostały także rozegrane zawody dla dzieci i młodzieży Garmin Kids.

– Witam państwa bardzo serdecznie na przepięknej ślesińskiej ziemi – mówił burmistrz Mariusz Zaborowski. – Ślesin ma swoje tradycje, ale niezmiennie staramy się, żeby ze względu na swoje położenie i wspaniałe jeziora, które są bogactwem narodowym przyciągał jak najwięcej turystów. Organizujemy różnego rodzaju imprezy. Za dwa tygodnie mamy zlot motocyklowy, mistrzostwa świata w ślizgaczach, mistrzostwa Polski… U nas warto spędzić czas i choć trudno deklarować, bo w tym roku wybory, to mam nadzieję, że spotkamy się za rok.

Mnóstwo emocji wzbudziła nie tylko rywalizacja, ale nagrody dla najlepszych.

 

adminSport- Mam nadzieję, że spotkamy się znów za rok - powiedział w niedzielę na zakończenie szóstego już w historii Ślesina Garmin Iron Triathlon, burmistrz Mariusz Zaborowski. - Gratuluję zawodnikom i organizatorom, a wszystkich zapraszam do naszego przepięknego miasta, nad nasze wspaniałe jeziora. U nas warto spędzić wakacje. 3 czerwca na...Niezależny Portal Społeczności Gminy Ślesin
Podziel się tą wiadomością
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
204 razy przeczytano

Related Posts

Dwa udane starty na Jeziorze Powidzkim

Dwa udane starty na Jeziorze Powidzkim

OSP Licheń Stary mistrzem Polski

OSP Licheń Stary mistrzem Polski

Nasza załoga na Warszawskiej Wiśle

Nasza załoga na Warszawskiej Wiśle

No Comments Yet

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: